Офіційний сайт Степанівської селищної територіальної громади
Сумська область, Сумський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Програма соціально-економічного розвитку території Степанівської селищної ради Сумського району на 2018-2020 роки.

 

Затверджено: 

 

Рішенням  3 сесії 7 скли-кання Степанівської  селищної ради

від   22  грудня 2017  року

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПРОГРАМА

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО

РОЗВИТКУ ТЕРИТОРІЇ СТЕПАНІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ  СУМСЬКОГО РАЙОНУ

НА 2018-2020 РОКИ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

смт Степанівка

 2017

 

 

                                                                ЗМІСТ 

 

                                          ВСТУП

           І. Аналітична частина.

          1.1. Географічне розташування, опис суміжних територій

          1.2.Демографічна ситуація, ринок праці

          1.3. Стан розвитку інфраструктури

         1.3.1.Транспорт та транспортна інфраструктура

         1.3.2. Соціальна інфраструктура

         1.4. Участь у міжнародних і державних програмах розвитку територій.

          1.5. Аналіз сильних сторін, можливостей розвитку, слабких сторін та загроз розвитку Степанівської громади (SWOT-аналіз).

II. Головні пріоритети розвитку економіки і соціальної сфери населених пунктів Степанівської селищної ради, шляхи їх реалізації у
2018- 2020 роках.

2.1. У сфері соціально-економічного розвитку, планування та обліку.

2.2. У сфері управління комунальною власністю.

2.3. У галузі житлово-комунального господарства та будівництва .

2.4.  У галузі будівництва.

2.5. У сфері енергозабезпечення та енергозбереження

2.6. У сфері промисловості.

2.7. У галузі транспорту.

2.8. У сфері роздрібного товарообігу та системи платних послуг населенню

2.9. У сфері фінансових ресурсів та доходів селищного бюджету.

2.10.  У сфері освіти:

2.11. У сфері культури

2.12.У сфері фізкультури і спорту.

2.13.У сфері охорони здоровя

2.14. Органи місцевого самовряідування

2.15. У сфері земельних відносин та охорони навколишнього природного   середовища

2.16. У сфері законності та правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян селища.

2.17. Техногенна безпека

ІІІ. Інвестиційна політика.

ІV. Джерела фінансування Програми соціально-економічного та культурного розвитку селища.

          V. Ризики та можливі перешкоди.

 

 

  

 

 

 

 

ВСТУП

Проект програми економічного і соціального розвитку  Степанівської об’єднаної територіальної громади  на 2018-2020 роки (далі – Програма) розроблено відповідно до Закону України  «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України», постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2003 року № 621 «Про розроблення прогнозних і програмних  документів економічного і соціального розвитку та складання проекту державного бюджету», розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації від 31.10.2017 № 622-ОД «Про організацію розроблення проекту Програми економічного і соціального розвитку Сумської області на 2018 рік».

Мета програми- забезпечення сталого соціально-економічного, екологічного і культурного розвитку населених пунктів селищної ради, створення нових робочих місць, підвищення рівня добробуту та соціальної захищеності населення, збереження належних умов для праці та гармонійного розвитку особистості.

Програма соціально-економічного розвитку Степанівської об’єднаної територіальної громади на 2018 -2020 роки (надалі Програма) розроблена виконавчим комітетом Степанівської селищної ради і ставить перед собою важливе завдання – створити базову основу для майбутнього розвитку громади, економічного зростання, конкурентоздатності території громади, збереження чисельності населення, зменшення відтоку населення, насамперед, молоді та кваліфікованих спеціалістів.

З метою визначення найбільш об’єктивних пріоритетів діяльності Степанівської об’єднаної територіальної громади на 2018-2020 роки  в програмі передбачений моніторинг наявних власних ресурсів, стану демографічної ситуації, стану розвитку інфраструктури та економіки, визначення сильних та слабких сторін, можливостей та загроз розвитку територіальної громади.

Проведення глибокого аналізу дозволить сформулювати комплексну систему цілей, завдань, основних заходів економічного і соціального розвитку громади на 2018-2020 роки, які базуватимуться на розумінні поточної соціально-економічної ситуації, що склалася на території громади, з урахуванням проблем та першочергових потреб населення, фінансових та організаційних ресурсів об’єднаної територіальної громади, відповідно до пріоритетних напрямків розвитку населених пунктів.

Тенденції соціально-економічного розвитку території свідчать про закріплення позитивних надбань, досягнутих за попередні роки, тому основні зусилля виконавчого комітету селищної ради у 2018-2020 роках будуть спрямовані на закріплення позитивних тенденцій розвитку економіки, досягнення якісних зрушень в соціальній сфері.

Програма базується на основних показниках прогнозу економічного, соціального розвитку території селищної ради у 2018-2020 роках.

Заходи програми фінансуються за рахунок коштів бюджету Степанівської селищної ради, субвенції з державного бюджету, коштів підприємств та інвесторів, програм, грантів, та інше передбачене чинним законодавством України.

У процесі виконання Програми може уточнюватися. Зміни і доповнення до програми затверджуються сесією Степанівської селищної ради, за поданням селищного голови, або відповідних постійних депутатьських комісій.

Звітування про виконання програми здійснюється за підсумками року.

 

                                        І. Аналітична частина.

  1. . Географічне розташування, опис суміжних територій

 

Територія Степанівської  об’єднаної територіальної громади згідно з адміністративно-територіальним устроєм України входить до складу Сумського району Сумської області. 

Степанівська об’єднана територіальна громада (далі – Степанівська ОТГ) утворилася на базі Степанівської сселищної та Підліснівської сільської рад Сумського району. До складу громади входить 10 населених пунктів, а саме: смт. Степанівка, с. Головашівка, с. Глиняне, с. Підліснівка,с. Новомихайлівка, с.Олександрівка,с. Степне, с. Миловидівка,с.Білоусівка, с.Червоний Кут. Загальна площа терторії Степанівської об’єднаної громади складає 12942,24 га.

 

Карта Степанівської об’єднаної громади

 

Фото без опису

Степнівська селищна рада розташована на відстані 17 км від м. Суми.

Відстань від адміністративного центру громади до обласного центру шосейним шляхом 17,5 кілометрів, залізницею 17.5 км

Суміжними територіями громади є:

1) з півночі – Миколаївська об’єднана сільська рада Сумського району Сумської області;

2) з заходу – Миколаївська об’єднана селищна рада Білопільського району Сумської області;

4) з півдня – Терешківська, Косівщинська та Новосуханівська сільські ради Сумського району Сумської області;

5) зі сходу –м. Суми;

Територія громади є логістично привабливою, оскільки через неї  проходить автомобільна дорога регіонального значення P-61 Батурин — Конотоп — Суми та двоколійна неелектрифікована лінія Сумської дирекції залізничних перевезень Південної залізниці із станціями в с. Головашівка та смт Степанівка.

Територія розташована у межах Лісостепної зони Украни. Клімат м’який, помірно-континентальний, зими помірно холодні, літа теплі. Середньорічна температура повітря становить 6,8 °С, найнижча вона у січні (мінус 6,3 °С), найвища — в липні (19,8 °С).

Гідрографічна сітка громади представлена річками Сумка, Гуска,  та ставками.

Територія громади в достатній мірі забезпечена підземними водними ресурсами.

Загальна кількість сільськогосподарських угідь складає близько 8605,233  га.

Площа земель запасу і резервного фонду Степанівської об’єднаної територіальної громади складає 544,7535 га.

  1. Демографічна ситуація, ринок праці

Демографічна ситуація, що склалась на території  Степанівської селищної ради ради, характеризується зменшенням кількісті населення впродовж останніх 3-х років. На фоні загальнодержавного та районного зменшення кількості жителів,  Це пояснюється в першу чергу міграцію населення через вигідне розташування сіл, адже поруч обласний та районний центри.

 

Населення2014 рік

Населення2015 рік

Населення2016 рік

 

5422

5426

5413

чоловіки

2525

2467

2417

жінки

2897

2959

2997

народження

32

30

16

смертність

89

70

91

 

Як і загалом в Україні, в Степанівській селищній раді смертність перевищує народжуваність, так як на протязі 3-х років народилосяі 78 дітей, а  померло  250 осіб.

На території  Степанівської селищної  ради зареєстровано близько 6987 осіб, з них 5150 зареєстровано в смт Степанівка, та 606 осіб в с. Підліснівка.Більшість факторів, які впливають на демографічну ситуацію селища, формуються на загальнодержавному рівні і залежать від фінансово-економічного стану та добробуту населення. Подолання фінансової кризи та поліпшення економічного стану населення, що в свою чергу призведе до досягнення сталого демографічного розвитку, нормалізації і відтворення населення, є тривалим і складним процесом.

 

На території Степанівської громади зареєстровано близько 100  підриємств

         Заборгованість із виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах відсутня.

1.3. Стан розвитку інфраструктури

1.3.1. Транспорт та транспортна інфраструктура

Степанівська об’єднана територіальна громада має вигідне транспортне сполучення. Територією громади проходить автомобільна дорога регіонального значення P-61 Батурин — Конотоп — Суми що є складовою автомобільного шляху міжнародного значення М-02, Кіпті — Глухів — Бачівськ.  Також розташована залізнична станція Торопиловка Сумської дирекції залізничних перевезень Південної залізниці на двоколійній неелектрифікованої лінії Баси — Ворожба між станціями Суми та Головашівка.

На території Степанівської об’єднаної територіальної громади загальна протяжність вуличних доріг становить 19 км з твердим покриттям становить 15,9 км, стан доріг є незадовільним.

Постійним транспортним сполученням з нинішнім районним центром – м. Суми  забезпечені  всі населені пункти громади.

Основними проблемами транспортної інфраструктури є незадовільний стан доріг, висока затратність транспорту, відсутність державного фінансування на проїзд громадян пільгових категорій.

 

1.3.2. Соціальна інфраструктура

Медичну допомогу населенню Степанівської громади надають: КЗ Степанівської селищної ради «Амбулаторія загальної практики сімейної медицини смт. Степанівка» до складу якої входять 2 фельдшерсько-акушерський пункти смт. Степанівка та с.Підліснівка та 3 фельдшерських пункти с. Олександрівка, с. Головашівка та с. Червоний Кут.

Протягом останніх років проводилось оновлення матеріально-технічної бази цих закладів та проведено поточні ремонти фельдшерсько-акушерських пунктів та фельдшерських пунктів.

Мережа навчальних закладів відповідає освітнім потребам населення Степанівської об’єднаної громади. В громаді  функціонує 3  загальноосвітні школи одна з яких є опрним закладом та 4 дошкільні навчальні заклади, які виконують своє основне завдання – надання якісних освітніх послуг. В цих закладах навчається 532 учнів та перебуває 211 дошкільнят.

На території Степанівської  територіальної громади функціонують  такі заклади культури:

Степанівський селищний будинок культури;

Степанівський  селищний клуб;

Головашівський сільськй клуб;

Підліснівський сільський будинок культури;

Червонокутянський об’єкт дозвіллєвої роботи ;

1.4. Участь у міжнародних і державних програмах розвитку територій.

                  Степанівська селищна рада, разом з громадською організацією «Активне  селище» та жителями  територіальної громади успішно взяли участь у  проекті ПРООН « Місцевий розвиток орієнтований на громаду» та придбали автобус для забезпечення потреб  громади який перевозить школярів, спортсменів  учасників художньої самодіяльності.  2016 році – переможцем в інвестиційних програмах і проектах, що співфінансувалися за кошти державного фонду регіонального розвитку та місцевого бюджету – «Будівництво водогонів по вул. Дзержинського, Мацака і Радянській» на загальну вартість робіт 1,9 млн.грн.

                Проводиться активна робота щодо підготовки  проектних заявок на участь у конкурсному відборі  інвестиційних  проектів, фінансування яких у 2018 році буде здійснюватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку.

1.5. Аналіз сильних сторін, можливостей розвитку, слабких сторін та загроз розвитку Степанівської громади (SWOT-аналіз).

З метою систематизації проблем і перспектив розвитку сільських територій Березівської територіальної громади виконавчим комітетом сільської ради здійснено SWOT-аналіз, який дозволяє об'єктивно оцінити можливості всебічного розвитку території. Виділення слабких сторін дозволить розробити ефективні заходи щодо попередження проблем, які можуть виникнути при процесі розвитку. Сильні сторони дають підставу визначити потенційні можливості розвитку території.

 

SWOT – аналіз розвитку Степанівської  територіальної громади

 

Сильні сторони

Слабкі сторони

1.

Вигідне економічно- географічне розташування об’єднаної громади

1.

Неналежний стан об’єктів соціальної сфери

2.

Стабільний розвиток та висока продуктивність промислової та сільськогосподарської галузей

2.

 Неналежний стан транспортної інфраструктури та житлово-комунального господарства

3.

Наявність природних ресурсів( земельні, водні, лісові)

3.

Недостатній рівень розбудови інфраструктури

4.

Наявність вільних земельних ділянок для ведення бізнесу та інвестування

4.

Відтік працездатного населення та молоді

5.

Наявність сировинної бази для подальшої переробки сільськогосподарської продукції

5.

Низький рівень  заробітної плати, що спричиняє  відтік кваліфікованих кадрів

6.

Наявність достатньої мережі соціальних об’єктів

6.

Дисбаланс попиту і пропозиції робочої сили на ринку праці

7.

Наявність працездатного населення та кваліфікованих кадрів

7.

Брак власних коштів підприємств для здійснення інвестування у подальший розвиток

8

Наявність залізничної та автотранспортної мережі

8.

Недостатньо висока частка продукції місцевих товаровиробників на споживчому ринку громади

9

Близкість до обласного та районного центрів

9.

Відсутня система поводження з твердими побутовими відходами  та їх утилізації

10

Розвинута логістична мережа

10

Низький рівень впровадження інноваційних технологій та розробок в економіку громади

11

Розвинутий транспортний комплекс, що складається з залізничного та автомобільного транспорту

11

Низький рівень залучення інвестицій в економіку громади

12

Розвинута сфера послуг зв’язку «Укрпошта», «Укртелеком», «Компанія «Нова Пошта»

12

Незадовільний стан автошляхів місцевого значення, та потребує капітального ремонту

13

Громада забезпечена водопостачанням, газопостачанням та електропостачанням

13

Недостатній кадровий реззерв працівників бюджетних установ ( вчителі, лікарі) відтік кадрів до м. Суми

14

Нааявність інфраструктури дошкільної та середньої освіти

14

Незадовільний стан матерально- технічної бази закладів медицини, освіти.

15

Нявність інфраструктури закладів культури та спорту

15

Кількістьь дошкільних закладів не задовольняє існуючої потреби

16

Наявність інфраструктури закладів охорони здоровя

16

Зношеність та аварійність існуючої системи водовідведення

17

Збереження національних традицій та багате історичне минуле

17

 Відсутня співпраця бізнесу і спеціалізованих навчальних закладів щодо підготовки працівників необхідних спеціальностей та кваліфікації

18

Збільшення кількості зареєстрованих субєктів підприємницької діяльності та малих підриємств

18

Водойми громади  знаходяться в незадовільному санітарно-гігієнічному стані, місцями засмічені, заболочені.

19

Низький відсоток зареєстрованого безробіття

19

Розміщення обласного тубдеспансеру на території громади спричиняє попадання стічних вод в річку Сумка, а також відсутність контролю з боку закладу за переміщенням хворих туберкульозом територією громади.

 

 

 

 

 

Можливості

Загрози

1.

Створення сприятливого інвестиційного клімату

1.

Нестабільна ситуація в країні, у тому числі через ведення військових дій

2.

Залучення коштів державних, регіональних, міжнародних програм для розвитку громади

2.

Демографічна та соціальна кризи

3.

Розвиток сільського зеленого туризму

3.

Політична та фінансова нестабільність

4.

Скорочення енергоспоживання через активне впровадження енергоефективних технологій

4.

Підвищення вартості енергоносіїв та послуг житлово – комунального господарства

5.

Розвиток кооперативного руху на селі

5.

Корупція у органах влади

6.

Створення нових робочих місць

 

Відсутність дієвих реформ у сфері регіонального розвитку

 

 

 

 

 

Проведений SWOT-аналіз виявив цілий ряд проблемних питань:

- брак власних коштів підприємств для здійснення інвестування в розвиток та недостатня ефективність державної грошово-кредитної політики, високі відсоткові ставки за користування банківськими кредитами та зменшення кредитування економіки у зв’язку з нестабільною ситуацією в банківській сфері, низький рівень розвитку страхового бізнесу та ринку цінних паперів;

- відсутність на законодавчому рівні стимулів щодо активізації інвестиційно-інноваційної діяльності;

- недостатній рівень розбудови інфраструктури громади, що має негативний вплив на залучення інвестицій;

- обмеженість бюджетних асигнувань у будівництво, зростання вартості будівельних матеріалів, транспортних послуг та енергоносіїв;

- недостатньо висока частка продукції місцевих товаровиробників на споживчому ринку громади;

- зменшення обсягів державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників значно стримує активізацію їх інвестиційної діяльності;

- залишається кризовим стан житлово-комунального господарства громади (спостерігається подальше погіршення технічного стану житлового фонду, збільшення кількості аварійного та ветхого житла; якість житлово-комунальних послуг не відповідає вимогам);

- відсутня система поводження з твердими побутовими відходами  та новітні технології їх утилізації;

- нераціональне використання земель, сільськогосподарського, водного, рекреаційного фондів та зміни їх цільового призначення, самовільного користування надрами та іншими природними ресурсами;

- дисбаланс попиту і пропозиції робочої сили на ринку праці громади, високе навантаження на одне вільне робоче місце;

- незадовільне кадрове забезпечення медичними працівниками;   та недостатня матеріально-технічна база лікувальних закладів;

- недостатній рівень гуманітарних послуг, необхідність продовження роботи щодо матеріально-технічного забезпечення, ремонту, реконструкції закладів освіти, охорони здоров’я,  культури .

Зазначені проблеми негативно впливають на розвиток основних галузей економіки громади, створення робочих місць, зростання добробуту населення та є основними для вирішення у 2018-2020 роках.

IIГоловні пріоритети розвитку економіки і соціальної сфери населених пунктів Степанівської селищної ради, шляхи їх реалізації у
2018- 2020 роках.

Пріоритетні напрямки соціально-економічного розвитку населених пунктів селищної ради спрямовані на забезпечення:

- створення позитивного інвестиційного іміджу Степанівської  громади;

         - залучення міжнародної фінансової та технічної допомоги, приватних інвестицій для реалізації інфраструктурних та соціальних проектів;

         - раціональне використання енергоресурсів у бюджетній сфері та житлово–комунальному господарстві;

         - збереження існуючих та створення нових виробництв, модернізація, реконструкція підприємств;

         - вдосконалення комплексної системи адресної цільової допомоги та надання соціальних послуг, забезпечення додаткових до встановлених законодавством гарантій щодо соціального захисту окремих категорій громадян Степанівської громади;

- створення належних умов для всебічного та повноцінного розвитку дітей та молоді;

- підтримки й стимулювання підприємств малого та середнього бізнесу;

- створення умов агропромисловим підприємствам, розташованих на території селищної ради для розвитку виробничого потенціалу з орієнтацією на переробку сільськогосподарської продукції;

- надання якісних житлово-комунальних послуг;

- відродження та пропагування  культурних і просвітницьких традицій;

- поліпшення діяльності усіх складових фізкультурного руху в населених пунктах селищної ради;

- продовження будівництва об’єктів розвитку інфраструктури, проведення поточного та капітального ремонту доріг комунальної власності;

- вирішення питання забезпечення громадян селищної ради якісною питною водою;

- вирішення питань збирання, транспортування та утилізації побутових відходів;

- сприяння реалізації проектів за пріоритетними напрямами інноваційної діяльності;

- завершення роботи по облаштування вуличного освітлення населених пунктів;

- запозичення досвіду розбудови громади завдяки участі у обласних та міжнародних програмах та налагодження зв’язків з іншими громадами.

2.1. У сфері соціально-економічного розвитку, планування та обліку.

Завдання: підготовка програм з інших питань місцевого самоврядування, подання їх на розгляд та затвердження селищною радою, організація їх виконання, встановлення контролю про хід і результати їх виконання.

2.2. У сфері управління комунальною власністю.

Завдання: раціональне управління майном, що перебуває у комунальній власності територіальної громади селищної ради, забезпечення його належного утримання та ефективної експлуатації, необхідного рівня та якості надання послуг населенню.

2.3. У галузі житлово-комунального господарства та будівництва .

На сьогоднішній день на території громади існує першочергова проблема у відновленні та реконструкції житлово-комунального господарства, стан житлово-комунального господарства не відповідає встановленим вимогам.На сьогоднішній день на території Степанівської селищної ради є і залишається проблема стихійних сміттєзвалищ.Основне завдання  довести до відома проживаючого на території громади населення інформацію про необхідність утримання  в належному санітарному стані своїх будинків та прилеглих до них прибудинкових територій. Також відсутність освітленняі в значній частині населених пунктів громади. Потребує вирішенняі питанняі закінчення реконструкції вуличного освітлення.

Нагальне  питанняі, яке потребує невідкладного вирішенняі- це стан доріг на території селищної ради.

Основними проблемами в цій галузі є:

- недостатнє фінансування житлово-комунального господарства;

- відсутність значної частини населених пунктів вуличного освітлення;

- облаштування звалищ ТПВ;

- незадовільний стан  благоустрою населених пунктів.

Основними завданнями на 2018-2020 роки є: 

Забезпечення надійного функціонування систем життє-забезпечення населення, поліпшення рівня та якості надання житлово-комунальних послуг населенню.

Передбачається здійснити та продовжити заходи, спрямовані на:

- зменшення споживання енергоносіїв на виробництво послуг шляхом  впровадження енергозберігаючих заходів;

- реконструкцію та капітальний ремонт централізованих систем    водопостачання, мереж   водовідведення; (додаток )

- продовження установки приладів обліку споживання води в приватному секторі;

- продовження чистки та ремонту шахтних колодязів;

- продовжити придбання надбудов на шахтові колодязі;

- проведення поточного ремону (продовженняі підсипу) доріг місцевого значення громади;

- виготовлення проектно-кошторписної документації для продовження роботи з реконструкції вуличного освітлення;

- своєчасне виконання комплексу робіт із підготовки до роботи в осінньо- зимовий період 2018-2020 роки;

- проведення роботи по утриманню в належному стані існуючих та придбання і облаштування нових дитячих майданчиків на території селища;

- проведення озеленення території громади.

2.4.  У галузі будівництва.

З метою вирішення найважливіших соціальних проблем громади, за сприяння органів влади вищого рівня, визначити пропозиції щодо переліку об’єктів соціально-культурного призначення, будівництво яких планується здійснити на протязі 2018 -2020 роках за рахунок коштів державного та обласного бюджетів. В разі надходження   коштів пріоритетним в цьому напрямі буде спрямування коштів державного та обласного бюджетів на будівництво та реконструкцію таких об’єктів як: реконструкція системи каналізації по вул. Новосільській, реконструкція футбольного поля та бігових доріжок спортивного комплексу по вул. Степанівській, 57 смт. Степанівка Сумського району Сумської області, будівництво ДНЗ «Орлятко» по
вул. Центральній, 46 Сумського району Сумської області (добудова).

За період дії Програми планується:

- за рахунок коштів приватних підприємців провести заходи по впорядкуванню прилеглих до магазинів територій тротуарів, пішохідних доріжок, клумб та інше за сприяння підприємців, ;

За рахунок коштів місцевого бюджету та залучених коштів:

- капітальний ремонт дитячого садка «Жайворонок» з утепленням фасаду та заміною вікон на енергозберігаючі;

- капітальний ремонт дитячого садка «Дзвіночок» з утепленням фасаду та заміною вікон на енергозберігаю;

- капітальний ремонт будівлі  опорної школи з утепленням (заміна покрівлі даху, заміна вікон, дверей на енергозберігаючі).

2.5. У сфері енергозабезпечення та енергозбереження

Ефективне використання енергоресурсів та надійне енергозабезпечення мають вирішальний вплив у вирішенні проблем соціальної сфери. Основним завданням є зменшення споживання енергоносіїв на виробництво послуг шляхом впровадження енергозберігаючих заходів.

Проблемними питаннями громади у сфері енергоефективності та енергозбереженні є:

- обмежені фінансові ресурси на впровадження енергоефективних технологій та обладнання;

- не прогнозоване зростання вартості енергоносіїв;

- погіршення фінансового стану споживачів;

Основними  завданнями  та заходами у 2018-2020  роках  є :

- підвищення надійності та якості енергозабезпечення

- утеплення фасадів та дахів, заміна дверей та вікон на металопластикові;

- використання альтернативних та місцевих видів палива;

- модернізація індивідуального теплового обладнання;

- реконструкція електромереж вуличного освітлення з провадженням світильників енергозберігаючими джерелами світла( сонячні батареї);

- впровадження багатотарифних лічильників;

- впровадження елементів декоративного освітлення в селищі;

Очікувані результати :

- відповідне скорочення обсягу бюджетних видатків;

- збільшення обсягів використання нетрадиційної енергетики та альтернативних видів палива;

- спрямування коштів, зекономлених внаслідок впровадження енергозберігаючих заходів, на фінансування заходів з енергозбереження у бюджетних установах;

- поліпшення умов експлуатації та збереження будівель і споруд бюджетних установ у належному стані, забезпечення санітарно-гігієнічних, інженерно-технічних та естетичних вимог до утримання будівель, споруд та прилеглих до них територій;

- створення безпечних умов навчання та виховання  дітей у дошкільних навчальних закладах;

2.6. У сфері промисловості.

Головною метою на 2018-2020 роки буде сприяння залучення інвестиційних проектів по виробництву та переробці сільськогосподарської продукції, створенню і розвитку нових промислових підприємств,  конкуренто-спроможності та просуванні виробленої ними продукції на внутрішній та зовнішні ринки.

2.7. У галузі транспорту.

Головною метою є забезпечення якісного перевезення пасажирів, сприяння своєчасної та безперебійної роботи авто перевізників, надання транспортних послуг для потреб населення, в підвезенні школярів та вихованців дошкільних закладів.

Проблемними питаннями в галузі транспорту громади є:

- невідшкодування за рахунок субвенцій з державного бюджету втрат перевізників від перевезень пасажирів пільгових категорій;

- на сьогодні відсутня законодавча база для проведення в об’єднаній громаді конкурсу серед перевізників (надавачів послуг з перевезення пасажирів у пригородньому транспорті) для залучення нових.

Основними завданнями на 2018-2020 роки є:

- покращення транспортного сполучення, розвиток маршрутної мережі громадського транспорту;

- посилення безпеки пасажирських перевезень та підвищення їх якості;

- вдосконалення маршрутної мережі, постійний моніторинг її стану, визначення й уточнення пасажиропотоків;

- забезпечення своєчасного та безпечного перевезення до місць навчання та проживання учнів, які мешкають у віддалених від навчальних закладів районах;

- підвищення освітнього рівня учнівської молоді;

- збереження здоров'я учнів;

- економія часу на переїзд дітей до місць навчання;

- розширення можливостей для позакласної та позашкільної роботи;

- відшкодування витрат перевізникам за перевезення пільгової категорії громадян громади.

2.8. У сфері роздрібного товарообігу та системи платних послуг населенню

Продовжити роботу по сприянню активного розвитку підприємництва, забезпечення стабільних сприятливих умов для його функціонування, удосконалення регуляторних процесів, зняття штучних бар’єрів для відкриття підприємницької діяльності та виходу на ринок нових суб’єктів підприємницької діяльності.

Підтримка якісного розвитку мережі підприємств торгівлі і сфери побуту в смт Степанівка та населених пунктах селищної ради сприятиме:

- приведення до вимог сучасності території торгівельних майданчиків в селищі, облаштування селищного базару;

- поступове збільшення мережі суб’єктів побутового обслуговування, за рахунок відкриття нових   об’єктів по наданню необхідних послуг населенню;

- розширення видів послуг, що надаються цими суб’єктами господарювання;

2.9. У сфері фінансових ресурсів та доходів селищного бюджету.

Успішне вирішення комплексу завдань щодо забезпечення сталого економічного та соціального зростання, функціонування і розвитку різних сфер економіки території селищної ради значною мірою залежить від економічної ефективності фінансової політики, орієнтованої на поступове зростання та формування необхідних обсягів фінансових ресурсів.

Фінансово- бюджетна політика- це основний інструмент регулювання та стимулювання  економічних і соціальних процесів в громаді, що реалізується за рахунок бюджетних ресурсів, власних коштів підприємств, установ та організацій, коштів позабюджетних фондів  та кощтів інвесторів.

Згідно діючого бюджетного та податкового законодавства доходи бюджету Степанівської селищної ради прогнозується отримати на рівні
26,8 млн. гривень.

Основними складовими надходжень до селищного бюджету на 2018 рік є:

- дохід від податку на доходи фізичних осіб, який становить
15,8 млн гривень, або 58,9 % від загальної суми доходів бюджету.

- земельний податок та орендна плата за землю (6,9 млн. гривень);

- єдиний податок з сільськогосподарських товаровиробників
(1,5 млн. гривень);

- єдиний податок (І-ІІІ) групи (1,6 млн. гривень);

- податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки
(785,9 тис. гривень).

Проблемними питання залишаються сьогодні:

- бюджетна система України не повною мірою відповідає потребам розвитку громади;

- нестабільність законодавчої бази;

- незабезпечення законодавчо встановленого рівня мінімальної заробітної плати підприємствами малого та середнього бізнесу;

- наявність фактів приховування доходів суб'єктами підприємницької діяльності і фактичних виплат найманим працівникам, що суттєво впливає на наповнення селищного бюджету, та відсутність законодавчого врегулювання цієї проблеми.

Основні завдання на 2018-2020 роки

- забезпечити виконання доходної частини бюджету;

- забезпечити своєчасну та в належних розмірах сплату фізичними та  юридичними особами податків, зборів та обов’язкових платежів до місцевого бюджету;

- вносити зміни до договорів оренди земляі з підприємствами, в частині орендної ставки та суми оплати;

- проводити і надалі роботу з переєстрації об’єктів за місцем їх  розміщення;

- провести інвентаризацяію земельних ділянок, закінчити перезаключати договори- оренди земльних ділянок, в зв’язку з новою грошовою оцінкою землі;

- визначити земельн ділянки та будівлі, які можна запропонувати інвесторам;

- прийняття збалансованого та реалістичного бюджету та забезпечення його виконання;

- виконання і затверджених показників місцевого бюджету;

- недопущення виникнення заборгованості із заробітної плати в бюджетній сфері та по соціальних виплатах, ліквідація поточної кредиторської та дебіторської заборгованості бюджетних установ за отримані послуги та виконані роботи та недопущення її виникнення;

- встановлення лімітів споживання енергоресурсів бюджетних установ, організацій, виходячи з обсягів призначень, затверджених розпорядникам бюджетних коштів;

- посилення відповідальності розпорядників коштів місцевого бюджету за витрачанням бюджетних коштів.

Очікуваними результатами є:

- стабільне функціонування бюджетної системи;

- збільшення дохідної частини селищного бюджету;

- підвищення ефективності використання бюджетних коштів, що дозволить ефективно їх залучати напрями вирішення першочергови заходяів у житлово-комунальній та соцальняій сферах.

2.10.  У сфері освіти:

Головною метою у сфері освіті є:

- забезпечення конституційних гарантій доступності та рівності прав громадян на отримання якісної освіти;

- підвищення рівня охоплення дітей дошкільною освітою, оновлення та удосконалення змісту, форм і методів організації навчально-виховного процесу в загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах;

- сприяння інноваційному розвитку освітнього середовища, збереження та вдосконалення мережі дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів відповідно до потреб територіальної громади, забезпечення належного рівня їх поточного утримання та функціонування, сприяння збереженню здоров’я дітей, забезпечення всіх раціональним, якісним та безпечним харчуванням, впровадження нових технологій з розвитку освіти .

До складу Степанівської селищної об`єднаної територіальної громади увійшли загальноосвітні навчальні заклади:

- Степанівська загальноосвітня школа І-ІІІ спупенів;

- Степанівська філія Степанівської загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів  ;

- Підліснівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів.

Вагомим освітнім простором селища є чотири дошкільні навчальні заклади:

- Степанівський ДНЗ «Орлятко»;

-  Степанівський ДНЗ «Дзвіночок»;

- Степанівський ДНЗ «Жайворонок»;

-  Підліснівський ДНЗ «Малятко».

Пріоритетними завданнями дошкільних навчальних закладів є розвиток особистості кожної дитини, модернізація навчально – матеріальної бази дошкільних навчальних закладів.

Проблемні питання:

- недостатність фінансування навчальних закладів на ремонт, матеріально-технічну базу,  і реконструкцію навчальних закладів;

- відсутність повноцінності раціонів (через недостатнього фінансування в асортимент шкільних їдалень в недостатній кількості включається кисломолочна продукція, не виконується 100% норма по рибі та м’ясній продукції);

- постійне поновлення та покращення матеріально-технічної бази шкільних їдалень;

- зміцнення навчально-матеріальної бази закладів освіти в частині створення відповідних умов навчання і виховання учнів, забезпечення навчальних закладів сучасним навчальним приладдям, меблями;

- забезпеченість кваліфікованими педагогічними працівниками;

- оптимізація загально-освітніх навчальних закладів.

Основні завдання на 2018 -2020 роки:

- прийняття в комунальну власність закладів освіти;

- забезпечення для населення об’єднаної територіальної громади державних гарантій доступності та рівних можливостей отримання якісної та повноцінної  освіти незалежно від місця проживання і матеріального статку, безоплатності повної загальної середньої освіти в межах державних стандартів;

-  оптимізація мережі загальноосвітніх закладів, підтримка ефективного функціонування існуючих навчальних закладів;

- удосконалення механізму і підвищення якості кадрового забезпечення закладів;

- своєчасне виявлення домінуючих здібностей та уподобань кожної дитини, створення банку даних про них;

- опрацювання інноваційних технологій та освітніх процесів, інтерактивних форм, прийомів, методів роботи, спрямованих на розвиток творчих інтелектуальних здібностей дітей;

- здійснення зв’язків із різними закладами та організаціями щодо розвитку, соціального захисту обдарованих учнів;

-дослідження професійних інтересів випускників навчальних закладів;

-удосконалення системи роботи з національно - патріотичного виховання;

-зміцнення матеріально-технічної бази навчальних закладів (оновлення та доукомплектування комп'ютерною та оргтехнікою, мультимедійними та інтерактивними засобами, ремонт приміщень);

-створення оптимальних умов для навчання та виховання дітей, збереження і зміцнення їхнього здоров’я;

- збільшення чисельності дітей, охоплених послугами оздоровлення та відпочинку;

- поліпшення якості та доступності послуг з оздоровлення та відпочинку;

- органіація  якісного, збалансованого та дієтичного харчування;

- забезпечення безкоштовним харчуванням дітей пільгових категорій та учнів 1-4 класів;

- забезпечити розвиток особистісних здібностей дітей;

- забезпечення інформаційного супроводу навчально-виховного процесу;

-  забезпечення виконання вимог Базового компонента дошкільної освіти, забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту;

- виявлення та впровадження прогресивних ідей, новітніх освітніх методик, альтернативних технологій, підвищення рівня фізкультурно-оздоровчої роботи закладів, оптимізація роботи з батьками, вдосконалення механізмів управління ДНЗ;

- підтримка ДНЗ для вирішення проблем закладів;

- створення умов для повноцінного харчування учнів; розвиток матеріально-технічної бази та поліпшення умов праці працівників шкільних їдалень та підвищення їх кваліфікації;

- забезпечення регулярного та безоплатного підвезення учнів та учителів до місць навчання та в зворотному напрямку;

- забезпечення екскурсійного обслуговування учнівської молоді, вчителів, їх участі в конкурсах, спортивних змаганнях, спартакіадах, олімпіадах, фестивалях, семінарах, заходах громади, обласного та Всеукраїнського рівнів тощо;

- забезпечення участі учасників навчально-виховного процесу в нарадах, семінарах, інших заходах громади, обласного та Всеукраїнського рівнів;

- забезпечення рівного доступу до якісної освіти учнів сільської місцевості;

- зобов’язання керівників навчальних закладів дотримуватись санітарного та теплового режимів в підпорядкованих установах;

- впровадження системи інклюзивної освіти;

- оновлення матеріально-технічної бази на основі сучасних технологій та енергозбереження.

Ресурсне забезпечення:

Заходи щодо розвитку системи освіти потребують видатків державного, обласного і селищного бюджетів та залучені кошти.

2.11. У сфері культури

Головною метою у сфері культури є: здійснення заходів щодо реалізації державної політики у галузі культури, формування і розвитку сучасної інфраструктури галузі, впровадження в діяльність установ культури новітніх інформаційних технологій, збереження та популяризація національної культурної спадщини, всебічного задоволення культурно-мистецьких та інформаційних потреб населення, підтримка талановитої молоді і обдарованих дітей.

На території Степанівської селищної ради функціонують заклади культури:

- Степанівський  селищний  будинок культури;

- Степанівський  сселищний клуб;

- Головашівський сільський клуб;

- Підліснівський  сільський клуб;

- Червонокутянський ОДР;

- Степанівська селищна бібліотека № 1

- Степанівська селищна бібліотека № 2

- Головашівська сільська бібліотека

- Підліснівська сільська бібліотека;

- Олександрівська сільська  бібліотека.

Проблемними питаннями є:

- забезпечення мережі закладів культури сучасною матеріально – технічною базою;

- систематичне фінансування на поповнення бібліотечних фондів, передплата  періодичних видань.

Основні завдання на 2018-2020  роки:

- збереження існуючої мережі закладів культури громади та утримання їх на належному рівні;

- зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури територіальної громади;

- збереження національної культурної спадщини та розвиток традиційної української культури, створення умов для відродження і розвитку культур національних меншин, які проживають на території громади;

- сприяння становленню талановитої мистецької молоді, підтримка професійної та самодіяльної творчої діяльності, а також збереження національної культурної спадщини;

- розвиток творчих зв’язків із містами України ;

- залучення широких верств населення до занять в гуртках і колективах художньої самодіяльності;

- участь у районних, обласних фестивалях та конкурсах  («Хліборобська пісня», «Молоді голоси»,«Співодари» та інш.);

- часть у заходах для вшанування працівників до професійних свят;

- увічнення визначних історичних подій, видатних постатей в історії територіальної громади;

- реалізація Програми проведення основних культурно-мистецьких заходів на 2018 рік та належне їх фінансування за рахунок селищного бюджету та залучених коштів.

2.12.У сфері фізкультури і спорту.

Головною метою є: створення умов для зміцнення фізичного та психічного здоров’я дітей шляхом належної організації оздоровлення та відпочинку, для задоволення потреб кожного мешканця громади у фізичному розвитку, зміцнення здоров’я засобами фізичної культури та спорту.

Проблемні питання

- неналежний рівень фінансового та матеріально-технічного забезпечення;

- недостатнє фінансування розвитку фізичної культури і спорту;

- відсутність спортивних споруд, які б відповідали стандартам;

- недостатнє охоплення фізкультурно - масовими заходами мешканців територіальної громади;

- недостатня кількість сучасних спортивних майданчиків, споруд, інвентарю й обладнання.

Цілі та завдання на 2017-2020 роки

- активізувати роботу з залучення у розвиток галузі позабюджетних та інвестиційних ресурсів;

-  продовжити роботу з покращання якості навчально-тренувального процесу;

- створення умов для стабільного розвитку фізичної культури та спорту;

- забезпечення проведення на належному рівні спортивно - масових заходів;

- розвиток і популяризація здорового способу життя серед населення, підтримка дитячої і молодіжної політики у сфері фізичної культури і спорту;

- зміцнення здоров’я мешканців засобами фізичного виховання;

- забезпечення успішного виступу спортсменів громади в обласних, всеукраїнських і міжнародних змаганнях;

- облаштування спортивних майданчиків на території навчальних закладів, за місцем проживання та у місцях масового відпочинку населення;

- реалізація перспективного проекту регіонального розвитку, що може реалізуватися за кошти державного фонду регіонального розвитку «Реконструкція футбольного поля та бігових доріжок спортивного комплексу по вул. Степанівській, 57 смт. Степанівка Сумського району Сумської області»;

- взаємодія з громадськими організаціями фізкультурно-спортивної спрямованості та іншими суб’єктами сфери фізичної культури і спорту;

- підтримка розвитку фізичної культури та спорту серед людей з особливими потребами, ветеранів та забезпечення їх підготовки і участі у заходах різних рівнів, здійснення заходів заохочення;

- сприяти матеріально-технічному забезпеченню сфери фізичної культури і спорту шляхом врегулювання системи розвитку матеріально-технічної бази спорту та вживати заходів до залучення інвестицій на зазначену мету, проводити роботи з поступового оновлення спортивної матеріально-технічної бази навчальних закладів (будівництва спортивних споруд або реконструкції та модернізації діючих);

Очікувані результати

- підвищення рівня фізичної культури і фізкультурно-оздоровчої роботи;

- зміцнення кадрового, матеріально-технічного та фінансового забезпечення галузі;

- покращання стану здоров’я населення.

2.13.У сфері охорони здоровя

Головна мета: Здоров’я є непересічною цінністю, має важливе значення у житті кожної людини, становить ключовий аспект національної безпеки, визначає можливості досягнення індивідуального і суспільного добробуту та благополуччя, перспективи стійкого розвитку. Тому головна  мета програми  підвищення  ефективності та якість роботи галузі охорони здоров’я, формування системи  надання населенню доступних та високоякісних медичних послуг на засадах сімейної медицини. Забезпечення прав громадян на охорону здоров’я.

Оцінка поточної ситуації/

На території Степанівської селищної об’єднаної територіальної громади знаходяться:

- Лікарська амбулаторія смт Степанівка Сумського району Сумської області;

- Амбулаторія загальної практики – сімейної медицини смт.Степанівка;

- Фельдшерський пункт с. Головашівка;

- Фельдшерський пункт с.Олександрівка;

- Фельдшерсько-акушерський пункт с. Підліснівка.

Проблемні питання:

- обмеженість бюджетного фінансування;

- високі показники смертності населення у працездатному віці від серцево-судинних, судинно-мозкових та онкологічних захворювань;

- недостатній рівень знань у населення з питань здорового способу життя;

- недооцінка населенням значущості профілактичних заходів для збереження власного здоров’я;

- недостатня кількість сучасного діагностичного обладнання у медичних закладах, що  утруднює ранню діагностику захворювань, насамперед, серед населення, що мешкає в сільській та селищній місцевості;

-н езадовільний стан приміщень;

- незабезпечення хворих необхідними виробами медичного призначення та медикаментами;

- запобігання поширенню ВІЛ - інфікованості населення;

- неналежне забезпечення сімейних лікарів транспортними засобами.

- відсутність кваліфікованих кадрів для надання медичних послуг в
с. Головашівка, с. Підліснівка, с. Олександрівка.

Основні завдання на 2018-2020  роки

- прийняття в комунальну власність заклади охорони здоров’я;

- підвищення обізнаності населення з питань здорового способу життя та профілактики захворювань;

- поліпшення стану здоров’я усіх верств населення, зниження рівня смертності, захворюваності, стабілізації показників інвалідності;

- оптимізація організації медико-санітарної допомоги населенню, забезпечення її високої якості та ефективності шляхом впровадження сучасних високотехнологічних технологій в напрямі профілактики та діагностики окремих найбільш інвалідизуючих груп захворювань;

- забезпечення населення ефективними, безпечними та якісними лікарськими засобами і виробами медичного призначення;

- створення сучасної системи інформаційного забезпечення у сфері охорони здоров’я;

- оснащення відповідним обладнанням, апаратурою, реагентами, медикаментами та виробами медичного призначення;

- проведення поточних та капітальних ремонтів лікувально-профілактичних закладів громади;

- проведення інших заходів, які сприятимуть розвитку системи охорони здоров’я громади;

- повноцінне кадрове забезпечення медичних закладів громади;

- підвищення рівня знань та навичок у медичних працівників;

- придбання транспортного засобу для сімейних лікарів.

Очікувані результати:

- збільшення питомої ваги послуг первинної медико - санітарної допомоги на засадах сімейної медицини;

- підвищення ефективності та якості надання первинної допомоги сільському населенню;

- покращення показників стану здоров’я населення ;

- зниження смертності від гострих серцево-судинних,  онкологічних   та інших захворювань;

- приведення приміщень закладів охорони здоров’я в належний санітарний стан.

2.14. Органи місцевого самовряідування

У зв’язку із утворенням Степанівської селищної об’єднаної територіальної громади, виникла необхідність у розширенні структури чисельності апарату виконавчого комітету Степанівської селищної ради, тому виникла необхідність створення належних умов для підвищення ефективності діяльності  селищної ради та виконавчого комітету, поліпшення матеріально-технічного забезпечення для вирішення ними питань громадського значення.

Основні завдання :

- поліпшення матеріально-технічного забезпечення роботи органу місцевого самоврядування (добудова та ремонт приміщення, придбання автомобіля, придбання комп’ютерної техняіки);

- організація та проведення органом місцевого самоврядування урочистих заходів та конференцій.

Очікувані результати :

- покращення матеріально-технічного забезпечення органу місцевого самоврядування;

- створення прозорої системи в прийнятті рішень органом місцевого самоврядування, підвищення рівня довіри до місцевої  влади;

- підвищення кваліфікації посадових осіб органу місцевого самоврядування та депутатів місцевої ради;

- створення належних умов для реалізації органом місцевого самоврядування прав та повноважень, визначених чинним законодавством України;

- вивчення та впровадження кращого досвіду в сфері розвитку місцевого самоврядування.

2.15. У сфері земельних відносин та охорони навколишнього природного   середовища.

- посилення роботи з громадянами, яким необхідно провести переоформлення права користування земельними ділянками, наданими для ведення підприємницької діяльності при виникненні майнових прав на будівлі, споруди  та інше.

- підготовка і подання на затвердження радою проектів Програм охорони довкілля, навколишнього   природного середовища, участь у виконанні загальнодержавних і регіональних програм охорони довкілля.

- підготовка заходів щодо продовження роботи з виготовлення генеральних планів забудови населених пунктів громади;

2.16. У сфері законності та правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян селища.

Головним завданням: протидія злочинності та усунення причин і умов, що спричинили вчинення протиправних дій, поліпшення криміногенної та оздоровлення соціально-економічної ситуації в селищі.

З метою усунення передумов посилення злочинності, забезпечення безпеки, вільного та ефективного здійснення прав, свобод і законних інтересів кожного громадянина, забезпечення громадського порядку, боротьби з корупцією, передбачається здійснення комплексу заходів щодо:

- зміцнення законності і правопорядку, захист життя, прав та інтересів громадян, у тому числі соціальних;

- забезпечення екстреного реагування на факти бездоглядності дітей, у тому числі здійснення профілактичної роботи з неблагополучними сім'ями для недопущення втягнення дітей у протиправну діяльність;

- удосконалення роботи із соціальної адаптації бездомних осіб та осіб, звільнених з місць позбавлення волі;

- захист майна всіх форм власності від злочинних посягань;

- підвищення загального рівня правової освіти населення, сприяння набуттю громадянами необхідного рівня правових знань, формування правової свідомості, гуманістичних правових ідей, загальнолюдських та національно-правових цінностей;

- організація взаємодії органів місцевого самоврядування з правоохоронними, контролюючими органами, органами юстиції та іншими державними органами, підприємствами, організаціями різних форм власності, об'єднаннями громадян та окремими громадянами для профілактики правопорушень, посилення боротьби із злочинністю, корупцією;

- обмеження часу продажу спиртних напоїв в усіх торгівельних закладах на території Степанівської селищної ради.

Очікуваний результат: зниження рівня злочинності, у тому числі серед молоді, поліпшення криміногенної ситуації в селищі.

2.17. Техногенна безпека

Особливу увагу селищної ради у 2018 році буде зосереджено на виконанні Програми поводження з твердими побутовими відходами. Впорядкування звалища твердих побутових відходів в смт Степанівка та попередження негативного впливу на навколишнє природне  середовище та стан здоров’я населення вед несанкціонованих стихійних звалищ;

- ліквідація несанкціонованих звалищ, участь у місячниках «За чисте довкілля» та толоках;

- вивезення твердих побутових відходів з приватного сектору

- облаштування селищного звалища

- розробити та відпрацювати систему та порядок організації роботи з населенням при виникненні надзвичайних ситуацій.

ІІІ. Інвестиційна політика.

Головною метою інвестиційної політики на 2018 рік є:

- сприяння до залучення інвестицій в реальний сектор економіки селища, в тому числі в аграрний сектор для досягнення стабільного соціально-економічного розвитку селища.

ІV. Джерела фінансування Програми соціально-економічного та культурного розвитку селища.

Реалізація програми здійснюється відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Бюджетного та Податкового Кодексу України за рахунок коштів селищного бюджету (загального та спеціального фонду), коштів державного бюджету, спец. коштів, коштів цільових фондів та інших, що не заборонено законодавством.

V Ризики та можливі перешкоди.

Можливі виклики та загрози сталому економічному розвитку, що можуть призвести до негативних наслідків в економіці громади:

Серед найбільших зовнішніх перешкод можна визначити:

- негативний вплив світової фінансової кризи на кредитно-банківську систему, що призводить до сповільнення кредитної активності;

- згортання інвестиційних процесів, відтоку депозитних коштів через втрату довіри населення до банківських установ;

- висока експортна залежність української економіки, погіршення умов та уповільнення темпів зростання виробництва;

- військова ситуаціяі  на сході країни.

До внутрішніх чинників, які можуть привести до перешкод у розвитку економіки слід віднести:

- високий рівень інфляції та відсоткових ставок за кредитами, що призводять до зниження темпів приросту майже у всіх секторах економіки;

- втрати податкових надходжень через значну кількість збиткових підприємств та «нульовиків», зростання податкового боргу призведе до незабезпечення фінансовими ресурсами надходжень до бюджету та скорочення фінансування окремих програм;

- низька інвестиційна привабливість та можливість розширення масштабів залучення іноземного капіталу;

- несприятлива цінова ситуація на ринку основних видів сільськогосподарської продукції, пально-мастильних матеріалів та інших матеріально-технічних ресурсів;

- небезпечно низький рівень платоспроможності підприємств та населення, низький рівень заощаджень.

- зміни в чинному законодавстві, що ведуть до унеможливлення використання запланованих коштів у запланованих розмірах;

- форс-мажорні обставини природнього змісту.  

 

 

Селищний голова                                                                        В.О.Лукаш

 

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь