ОГОЛОШЕННЯ
ПАМ`ЯТКА!
щодо впровадження роздільного збирання сміття на території населених пунктів Степанівської селищної ради
Роздільне збирання побутових відходів – це метод збирання, за якими ресурсоцінні компоненти побутових відходів – папір, скло, пластик, метал – збирають окремо у спеціальні контейнери для подальшого надходження на перероблення чи повторне використання.
Потрапляючи на сміттєзвалище, відходи забруднюють навколишнє середовище – грунт, повітря, воду, – залишаючись там від декількох до сотень років, тому що природа не може їх дуже швидко самостійно переробити: папір переробляється 2-3 роки; консервна банка – 120-150 років; звичайний поліетиленовий пакет – 200 років; пластикова пляшка – 500 років; скло – більше 1000 років. В першу чергу, довкілля забруднює фільтрат – це отруйна рідина, яка проходить через усе звалище та несе із собою у підземні води забруднюючі речовини. Окрім того, у фільтраті довгий час залишаються бактерії, які спричиняють захворювання у людей. І саме страшне, що ця вода потрапляє до нас через колодязі, продукти рослинного і тваринногопоходження.
Часто сміття просто спалюють. І при цьому виділяються токсичні гази, утворюються небезпечні хімічні сполуки, які забруднюють атмосферне повітря. Це той самий сміттєспалювальний завод. Спалювання відходів у дворах розглядається нашими законами як правопорушення та передбачає штрафи.
Необдумане викидання відходів або їх спалювання, наносить непоправну шкоду навколишньому середовищу, а зрештою і суспільству.
Головне правило, яке треба запам’ятати: змішані відходи – це сміття; роздільно зібрані відходи – це ресурси, тобто такий матеріал, з якого можна виробити нові корисні речі.
Отже, впровадження системи роздільного збирання сміття дозволить зменшити кількість відходів, які підлягають захороненню, сприятиме розв'язанню екологічних, соціальних проблем та ресурсозбереженню і підвищить рентабельність сфери поводження з ТПВ.
Для початку необхідно облаштувати майданчики для встановлення контейнерів з роздільного збирання побутових відходів далі встановити контейнери різного призначення. Вони повинні мати кришки різного кольору – жовтого, зеленого, синього і звичайного сірого та спеціальні отвори. Контейнери з кришками різних кольорів мають різне призначення.
Контейнер з жовтою кришкою призначений для поліетиленової тари. Контейнер з синьою кришкою призначений для паперу та картону. Контейнер з зеленою кришкою призначений для скла. Далі необхідно продовжувати проводити роз’яснювальну роботу серед населення щодо впливу ТПВ на довкілля та переваги роздільного збирання ТПВ.
Також важливим питанням впровадження системи роздільного збирання сміття є налагодження ринку збуту відсортованого сміття, що в свою чергу створить передумови додаткових надходжень до бюджету.
При опрацюванні вказаного вище питання рекомендуємо використовувати: Закон України “Про відходи” (N 187/98-ВР від 05.03.1998 р.), Наказ Мінрегіону України № 133 від 01.08.2011 року. методика роздільного збирання побутових відходів., постанова КМУ № 869 від 01.07.2011 року «Порядок формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій».
ПАМЯТАТАЙТЕ! ПОВОДЖЕННЯ З ВІДХОДАМИ –
ЦЕ СПІЛЬНА СПРАВА.
ВІД ТОГО, ЯК МИ ВИКОНУЄМО ЇЇ СЬОГОДНІ, ЗАЛЕЖИТЬ БЛАГОПОЛУЧЧЯ КРАЮ ТА ЗДОРОВ’Я НАШИХ ДІТЕЙ ЗАВТРА!