Наша символіка

НАША  СИМВОЛІКА

До 310-річчя від  заснування,  у травні  2010 сесією селищної ради був затверджений герб населеного пункту.

На полі щита по діагоналі -  стилізоване зображення кролевецького рушника як символ того, що Степанівка є частинкою Сумщини. На рушнику, у верхньому правому кутку - Золотий Тризуб, елемент герба України.

У верхній лівій частині щита  розміщене зображення купола Георгієвського храму і квітки воронця, яка  є квітучим символом степу. Воронець цвіте на початку травня, на день св.. Георгія (Юрія)  6 травня, це день  храмового свята. Зображення церкви  обрамлене хлібним колосом – символом родючості землі, любові до праці, зв’язку з предками.

У нижній  лівій частині зображений футбольний м’яч, тому що степанівська футбольна команда  з 1947 р. до наших днів є, свого роду,  візиткою селища. Гордістю сельчан є і народний хор, створений у 1945 році.

Верхнє поле герба  блакитного кольору, який за  правилами геральдики символізує красу, велич, чесність, великодушність. Нижня права частина - зеленого кольору, символу надії, свободи, радості, благополуччя.

Внизу, по центру вказана дата першої згадки про Степанівку – 1670р.