МІНАГРОПОЛІТИКИ ВІДПОВІДАЄ НА ЧИСЛЕННІ ПИТАННЯ ПРО ПОДАЧУ ЗАЯВОК НА УЧАСТЬ У ПРОГРАМАХ ПІДТРИМКИ ЧЕРЕЗ ДАР
Міністерство аграрної політики та продовольства України спільно з Всеукраїнською асоціацією громад та Всеукраїнським конгресом фермерів провело онлайн-семінар для спеціалістів територіальних громад. В ході заходу фахівцями були надані відповіді на найбільш поширені запитання щодо практичних аспектів реєстрації в Державному аграрному реєстрі (ДАР).
Так, до 15 листопада триває подання заявок для отримання субсидії на одиницю оброблювальних угідь та дотації для агровиробників, що утримують від 3 до 100 корів.
Станом на сьогодні вже надійшло понад 15 тис. заявок більш ніж на 1 млрд грн, із них опрацьовано більше 5 тис. заявок.
Нижче наведені відповіді на найбільш поширені питання, пов’язані з подачею заявок на участь у вказаних програмах.
Як відбувається погодження заявки?
Український державний фонд підтримки фермерських господарств перевіряє подані заявки від потенційних отримувачів. До 10 числа кожного місяця він формує відповідний перелік отримувачів. Мінагрополітики затверджує пропорційний розподіл бюджетних коштів та перераховує їх до Укрдержфонду, який, перераховує їх отримувачу — після підписання ним у ДАР договору на отримання бюджетних коштів
Хто може подаватися на ці програми?
Субсидії на оброблювані землі надаються тим агровиробникам, які мають землю у власності, в оренді або в обробітку (ключова вимога – земля має оброблятися), та не розташовані у районах проведення бойових дій, не перебувають у тимчасовій окупації та оточенні (ця ж вимога стосується агровиробників, які утримують корів). Перелік таких громад оновлює Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Отримує кошти той, хто обробляє землю. Тобто, якщо земля перебуває в оренді, на підтримку має подаватися саме її орендар.
Обмежень щодо форми власності немає: брати участь у програмах може і фізична особа, і юридична, і комунальне підприємство тощо.
Чи можна вносити зміни до заявки?
Якщо заявка вже підписана, зміни до неї вносити не можна. Якщо її відхилили чи відправили на доопрацювання, можна внести зміни і подаватися заново.
Чи можна подаватися одразу за двома напрямами?
Сільгоспвиробник, який відповідає критеріям обох напрямів, може податися лише за одним з них. Тож потрібно обрати за них більш актуальний.
Чи може орган місцевого самоврядування зареєструватися у ДАРі та стати учасником програми?
Функціонал для такого підключення існує. Для цього потрібно, щоб такий орган був учасником конкретної програми.
Яку інформацію слід подавати у розділі «діяльність та активності»?
У цьому розділі важливо вказати основний напрям роботи с/г товаровиробника, а також описати специфіку своєї діяльності: вказати площі посівів, розподіл посівів за культурами та врожайність за попередній рік, а також ту, яка є на сьогодні. У майбутньому ця інформація стане корисною при подачі заявок на участь у програмах підтримки від держави та міжнародних партнерів.
Чи може інша особа замість мене підписати заявку?
Кожна заявка підписується тільки особистим ключем КЕП (кваліфікований електронний підпис).
Із запитаннями можна звернутися до контакт-центру ДАР за номером 044-339-92-15, на ел. пошту support@dar.gov.ua або у месенджер сторінки ДАР у Фейсбук.
За матеріалами: https://minagro.gov.ua/news/minagropolitiki-vidpovidaye-na-chislenni-pitannya-pro-podachu-zayavok-na-uchast-u-programah-pidtrimki-cherez-dar