Офіційний сайт Степанівської селищної територіальної громади
Сумська область, Сумський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

РАЗОВА ГРОШОВА ВИПЛАТА ДО ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ: ХТО МАЄ ПРАВО ТА ЯК ОТРИМАТИ

Дата: 05.08.2025 09:57
Кількість переглядів: 418

   У 2025 році до Дня Незалежності України передбачені разові грошові виплати ветеранам війни, особам з інвалідністю внаслідок війни, членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, а також іншим категоріям громадян, які мають на це право згідно із законодавством. 

   Відповідно до постанови Уряду від 29 квітня 2025 року № 486 «Про встановлення розмірів разової грошової виплати до Дня Незалежності України, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань», у 2025 році» разова грошова виплата до Дня Незалежності України ветеранам війни та деяким іншим категоріям громадян.

   Разова допомога до Дня Незалежності виплачується:

  • особам з інвалідністю внаслідок війни;
  • учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності; 
  • особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;
  • членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю, якщо вони не одружилися вдруге;
  • членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України;
  • учасникам війни, колишнім в’язням (зокрема, малолітнім та  неповнолітнім) концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися в зазначених місцях примусового тримання їх батьків, особам, яких було насильно вивезено на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога. 

Зверніть увагу!

Пенсіонерам, які мають право на допомогу до Дня Незалежності, виплату буде здійснено в серпні (разом із пенсією) в автоматичному режимі (без додаткового звернення).

Тим, хто проходить службу, виплату буде проведено за місцем служби роботодавцем (військовою частиною) на підставі поданої до Пенсійного фонду України заявки на фінансування виплати до Дня Незалежності.

Якщо особа не є пенсіонером / не проходить службу, допомогу до Дня Незалежності буде проведено за заявою особи, яка має право на таку виплату.

Способи подання заяви: 

  • особисто, звернувшись до обраного сервісного центру Пенсійного фонду України або до центру надання адміністративних послуг за задекларованим / зареєстрованим місцем проживання (перебування);
  • поштою – на адресу територіального органу Пенсійного фонду України;
  • онлайн – через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України, з накладанням кваліфікованого електронного підпису.

 

Довідково:

Порядок здійснення разової грошової виплати до Дня Незалежності України, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань», затверджено постановою КМУ від 27.12.2023 № 1396 «Деякі питання соціального захисту осіб, які мають особливі та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, ветеранів війни та осіб, що працюють в спеціальних умовах».

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь