ДЕНЬ БАТЬКА – ЩОРІЧНЕ СВЯТО НА ЧЕСТЬ ТАТУСІВ
«Батько йде одразу після Бога» — з цим висловом композитора Моцарта важко не погодитися, адже для кожного малюка його тато є героєм, для якого немає нічого неможливого. Люблячий батько поєднує в собі доброту і чуйність з рішучістю та силою, створюючи для дитини цілий світ, цікавий і захоплюючий, але при цьому захищений та безпечний. Навіть коли ми дорослішаємо, батько залишається нашим незрадливим другом, захисником та наставником.
Всім культурам світу властива повага до батька, тому для її вираження в кожній державі впроваджено національне свято. Не є виключенням і Україна.
Українська держава утверджує свої загальнолюдські цінності на світовій арені, наслідуючи традиції сімейного виховання українців. Як колись, 19 червня 1910 року, це зробила місіс Додд, американка з міста Спокан (штат Вашингтон), яка вважається засновницею цього прекрасного свята.
День батька Україна відзначає разом із більшістю країн світу, а саме в третю неділю червня. Цього дня прийнято вітати одного з найближчих до нас людей по крові. Під час повномасштабної війни свято набуло особливого значення, адже тисячі батьків зараз захищають рідних на фронті.
Ми всі добре знаємо, що людина сильна тоді, коли у неї є родина, сім’я. Батько і мати-два сонця гарячих, що нам дарують надію й тепло. Вони наша опора й оберіг від усякого зла. Тримаючись за сильну батькову руку, дитина робить свої перші кроки в житті. Спираючись на неї, йде в широкий світ. У родині вона вчиться шанувати свій рід, свою державу, берегти традиції своїх предків.
Споконвіку Батько є відповідальним за збереження життя дитини, її виховання і духовну настанову. Звичайно ж це відбувається в тісному партнерстві з мамою, яка також бере активну участь у всіх цих процесах, але навіть для неї її чоловік і батько її дітей нерідко є опорою і підтримкою, яку може забезпечити тільки його любов і турбота. Шанобливе ставлення до батька — традиційна риса нашого національного характеру. Пісні, казки, легенди та прислів’я українського народу свідчать про те, що постать тата в житті родини та вихованні дітей була визначальною.
День батька — не тільки свято для привітань та подарунків, а ще й привід для самих батьків подумати про свої стосунки з дітьми і за потреби спробувати змінити їх в кращий бік. Якщо діти вже дорослі, вони теж в змозі проаналізувати ситуацію, і, можливо, пробачити батькові його минулі помилки та недоліки.
Хочеться, щоб хвилини, проведені разом з батьками залишилися в пам’яті назавжди. Хай між батьками і дітьми вічно панує повне взаєморозуміння, повага, радість від спілкування.
В цей День приєднуємося до привітань і поздоровлень, що лунають на адресу батьків! Бажаємо їм бути якомога довше з родинами, щоб діти більше могли радувати їх і піклуватися про них, любити і спілкуватися з ними, адже цю можливість ми маємо не завжди!