Знання, що рятують життя: мінна безпека
4 березня 2025 року з своєю підтримкою та допомогою до Степанівської селищної громади завітали волонтери Благодійного фонду «Фенікс України».
Благодійний фонд «Фенікс України» підтримує внутрішньо переміщених осіб, піклується малозабезпеченими родинами, надає підтримку медичним закладам та територіальним громадам відповідно до наявних ресурсів та можливостей.
Волонтери фонду працюють над підвищенням обізнаності населення щодо ризиків, пов’язаних з мінами та вибухонебезпечними залишками війни. Зараз дуже важливо проводити серед населення роз’яснювальну роботу з мінної безпеки, аби кожен знав правила, які можуть зберегти життя.
У зв’язку з реаліями сьогодення, правила мінної безпеки повинен знати кожен, і не лише дорослі, а й діти. Тому на зустріч з волонтерами було запрошено працівників освіти та органу місцевого самоврядування. Волонтери фонду продемонстрували та розповіли про основні види мін, яку шкоду вони завдають людині та як діяти при виявлені міни.
Тому нагадуємо що робити, якщо натрапили на боєприпас чи міну (міну-пастку)
Зупиніться, нічого не чіпайте. Зберігайте спокій, уникайте паніки. Запам’ятайте місце виявлення предмета.
Попередьте про виявлений предмет осіб, які поруч.
Якщо ви, або люди навколо виконують якісь роботи – негайно припиніть їх.
Відійдіть самі і відведіть людей поруч якнайдалі (не менше 100 м) від знайденого предмета. Водночас відходити необхідно тим самим маршрутом (бажано слід у слід), яким ви прийшли. Якщо відходить група людей, то рухатися необхідно колоною по одному й так само, слід у слід.
Повідомте про виявлення підозрілого предмета в правоохоронні органи і спеціальні служби за телефонами 101 та 102 (повідомлення необхідно робити без поспіху, чітко, із зазначенням точної адреси (орієнтирів) місця знаходження вибухонебезпечного предмета).
По можливості до прибуття правоохоронних органів, або спеціальних служб вживайте заходів щодо недопущення до небезпечної зони сторонніх людей.
КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
Торкатися знайденого предмета, пересувати його, або робити з ним будь-які інші дії, особливо намагатися розібрати, або знешкодити його.
Проводити будь-які роботи біля знайденого предмета, особливо ті, які можуть викликати навіть незначне коливання ґрунту.
Палити, користуватися запальничками, а також іншими джерелами відкритого вогню і предметами, які можуть його утворювати.
Користуватися радіоелектронними пристроями (мобільними телефонами, пультами дистанційного керування, сигналізацією автомобілів тощо).
Заливати предмет рідинами, засипати ґрунтом, намагатися чимось накрити, або здійснювати інші дії на нього: звукові, світлові, теплові, механічні та ін.
Допускати скупчення людей безпосередньо поруч зі знайденим предметом.
По можливості до прибуття правоохоронних органів, або спеціальних служб вживайте заходів щодо недопущення до небезпечної зони сторонніх людей.
Вкрай важливо доносити цю інформацію до якомога більшої кількості людей, передавати її одне одному: рідним, сусідам, колегам тощо. Бо це – шлях порятунку і турбота про близьких. Тому закликаємо долучатись та поширювати такі матеріали. Ці знання можуть врятувати не одне життя!!!