60 авторитетних експертів просять Байдена дозволити Україні бити по росії зброєю США

Дата: 30.05.2024 20:03

60 авторитетних політиків, громадських діячів, науковців та експертів написали листа президенту США Джозефу Байдену з проханням дозволити Україні вражати військові цілі на території росії за допомогою озброєнь, що надійшли в рамках пакетів допомоги від США.

Серед підписантів листа:

Андерс Ослунд – старший експерт аналітичного центру Stockholm Free World Forum;

Філіп Марк Брідлав – екс-командувач збройними силами США в Європі;

Девід Боніор – екс-конгресмен від штату Мічіган;

Карл Альтау – керуючий директор Об’єднаного балтійсько-американського національного комітету;

Брок Бірман – голова благодійного фонду Ukraine Focus;

Девід Крейн – головний прокурор-засновник Спеціального суду ООН по Сьєрра-Леоне;

Пола Добрянскі – екс-заступниця держсекретаря США.

«Коли росія нарощує інтенсивність атак по цивільному населенню та цивільній інфраструктурі, особливо навколо Харкова, дуже важливо, щоб уряд США не стримував спроможність України захищати своїх людей та територіальну цілісність», – йдеться в листі.

Автори документа зазначають, що Харків з населенням 1,3 млн мешканців відповідає американським містам Даллас або Сан-Дієго.

Також підписанти нагадують, що Велика Британія вже фактично дала дозвіл використовувати свою зброю для враження військових цілей на території росії.