До уваги замовників та проектувальників, які здійснюють проектування об’єктів житлового, громадського, соціально-побутового та іншого призначення на території Степанівської територіальної громади!

Дата: 20.12.2023 11:41

Звертаємо Вашу увагу, що під час проектування  нового будівництва, реконструкції чи капітального ремонту об’єктів житлового, громадського, соціально-побутового призначення та інженерно-транспортної інфраструктури обов’язково необхідно передбачати заходи щодо доступності осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення у відповідності до ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення. Із зміною № 1» в тому числі щодо осіб з вадами зору та слуху.

Відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», засоби безперешкодного доступу до об’єктів - це інженерно-технічні, функціональні частини (елементи, конструкції) будинків, споруд будь-якого призначення, що відповідають нормативним вимогам щодо забезпечення доступності і безпеки об’єктів для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, зокрема пандуси, підйомники та платформи для осіб з інвалідністю, звукові системи тощо.
Доводимо до Вашого відома, що частиною 7 статті 39 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» передбачено, що в разі не влаштування засобів доступності об’єкта для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення, це є самостійною підставою для відмови у  видачі органом державного архітектурно-будівельного контролю Сертифіката, що підтверджує готовність до експлуатації об’єкта.

Щодо вже існуючих об’єктів, які підлягаю пристосуванню для осіб з обмеженими фізичними можливостями:
Влаштування засобів безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до будинків, будівель, споруд будь-якого призначення, їх комплексів та частин, об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури може здійснюватися без документів, що дають право на виконання будівельних робіт, та за відсутності документа, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, з дотриманням вимог законодавства, будівельних норм та правил.

Порядок влаштування засобів безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до будинків, будівель, споруд будь-якого призначення, їх комплексів та частин, об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури або їх розумного пристосування затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 30.06.2021 р. № 668.

Цей Порядок визначає механізм влаштування засобів безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до будинків, будівель, споруд будь-якого призначення, їх комплексів та частин, об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури (далі – об’єкти) або їх розумного пристосування.

Дія цього Порядку не поширюється на засоби безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів, що влаштовуються відповідно до проектної документації на будівництво об’єктів під час нового будівництва, реконструкції, технічного переоснащення підприємств, реставрації, капітального ремонту (включаючи роботи з реконструкції вхідних груп, під час яких здійснюється влаштування засобів безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів).

Перед початком виконання робіт із влаштування засобів безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів або їх розумного пристосування замовник надсилає повідомлення про наміри щодо влаштування засобів безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів або їх розумного пристосування (далі - наміри) структурному підрозділу обласної, районної, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій з питань архітектури або виконавчому органу сільської, селищної, міської ради з питань архітектури (далі - уповноважений орган з питань містобудування та архітектури):
в електронній формі через електронний кабінет користувача Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (далі - електронний кабінет) або іншу державну інформаційну систему, інтегровану з електронним кабінетом, користувачами якої є суб’єкт звернення та суб’єкт надання відповідної послуги;
у паперовій формі (зокрема через центри надання адміністративних послуг) або поштовим відправленням з описом вкладення.
До повідомлення про наміри замовник додає затверджену проектну документацію на влаштування засобів безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів або їх розумного пристосування.
Уповноважений орган з питань містобудування та архітектури на підставі документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, визначає відповідність намірів замовника вимогам нормативів з питань створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення і надсилає протягом п’яти робочих днів замовнику повідомлення про погодження намірів.
Засоби безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів або їх розумного пристосування, влаштовані відповідно до вимог цього Порядку, не підлягають прийняттю в експлуатацію.

УВАГА!!! | Бериславська міська рада | Офіційний сайт