Про надання фінансової дотації

Дата: 06.01.2023 08:34

Департаментом агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації проводиться робота щодо внесення змін до Програми розвитку агропромислового комплексу Сумської області на період до 2027 року, затвердженої рішенням Сумської обласної ради від 23.07.2021
(далі – Програма).

Передбачається доповнити Програму новими напрямами підтримки галузі тваринництва та внести зміни до діючих, зокрема:

1надання фінансової дотація за утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямів продуктивності.

Одержувачами фінансової підтримки є суб’єкти господарювання агропромислового комплексу юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми та форми власності та фізичні особи, основною діяльністю яких є виробництво сільськогосподарської продукції, що зареєстровані та здійснюють виробничу діяльність на території територіальних громад Сумської області, мають у власності від трьох до ста голів великої рогатої худоби (корів).

Фінансова дотація за утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямів продуктивності надається на безповоротній основі на кожну корову, яка перебуває у власності отримувача, ідентифікована та зареєстрована відповідно до законодавства станом на дату подання заявки, - у розмірі 5300 гривень на одну корову, але не більше 530000 гривень для одного отримувача;

2) часткове відшкодування вартості установки індивідуального доїння (доїльний апарат) та/або обладнання для первинної обробки молока.

Часткове відшкодування вартості обладнання здійснюється на безповоротній основі суб’єктам господарювання – фермерським господарствам, сімейним фермерським господарствам без статусу юридичної особи, фізичним особам, за умови утримання ними у своєму господарстві не менш як п’ятьох ідентифікованих та зареєстрованих в установленому порядку корів (телиць, нетелей), у розмірі 80 відсотків вартості придбаного для власного    користування обладнання  без урахування сум податку на додану вартість, але не більше як:

1) за установку індивідуального доїння (доїльний апарат) –
20 тис. гривень;

2) обладнання для первинної обробки молока вітчизняного виробництва робочим об’ємом до 2 000 літрів включно – 250 тис. гривень;

3) компенсація витрат (часткова оплата) обладнання для переробки молока (пасторизатор-сировиробник).

Одержувачами зазначеної компенсації витрат (часткова оплата) є суб’єкти господарювання агропромислового комплексу юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми та форми власності та фізичні особи-підприємці, основною діяльністю яких є виробництво сільськогосподарської продукції, що зареєстровані та здійснюють виробничу діяльність на території Сумської області.

Компенсація витрат здійснюється на безповоротній основі (при умові співфінансування з місцевого бюджету сільської, селищної, міської ради) у розмірі 60 відсотків вартості придбаного для власного користування обладнання без урахування сум податку на додану вартість, але не більше як 130 тис. гривень для одного отримувача.