Офіційний сайт Степанівської селищної територіальної громади
Сумська область, Сумський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ФІНАНСОВА ПІДТРИМКА ВИРОБНИКІВ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ПРОДУКЦІЇ

Дата: 04.10.2022 15:23
Кількість переглядів: 335

   Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції (далі – Порядок), затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16 серпня 2022 р. № 918, визначено, що отримувачами бюджетних коштів є фермерські господарства та інші виробники сільськогосподарської продукції (далі - отримувачі).

   Згідно з пунктом 2.26 статті 2 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» виробники сільськогосподарської продукції - сільськогосподарські товаровиробники, фізичні особи (у тому числі домогосподарства, фізичні особи, які здійснюють діяльність, пов’язану з веденням особистого селянського господарства, самозайняті особи у сфері сільського господарства), які займаються сільськогосподарською діяльністю.

   Для отримання бюджетних коштів відомості про отримувача повинні бути внесені до Державного аграрного реєстру.

   Отримувач повинен мати у власності та/або користуванні від одного до ста двадцяти гектарів земель сільськогосподарського призначення або мати у власності від трьох до ста голів великої рогатої худоби (корів), ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства.

   У разі коли земельна ділянка, що перебуває у власності/оренді отримувача, передана ним у користування іншій особі на підставі договору оренди чи суборенди, право на отримання бюджетних коштів на один гектар земель сільськогосподарського призначення має лише орендар/суборендар.

   Бюджетні кошти надаються для надання підтримки за такими напрямами:

   - бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення (1 гектар) для провадження сільськогосподарської діяльності;

   - спеціальна бюджетна дотація за утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямів продуктивності.

   Отримувач може скористатися одноразово одним із визначених у цьому пункті напрямів.

   Заявка на отримання бюджетних коштів подається через особистий електронний кабінет до Державного аграрного реєстру отримувачами:

   - громадянами України, юридичними особами, засновниками яких є виключно фізичні особи - громадяни України; 

   - стосовно яких не застосовуються судові процедури банкрутства (неплатоспроможності), передбачені Кодексом України з процедур банкрутства, та/або які не перебувають на стадії ліквідації;

   - які не притягалися до кримінальної відповідальності та/або не мають незняту чи непогашену судимість, та/або не перебувають в розшуку;

   - до яких не застосовувалися спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України “Про санкції”;

   - які станом на дату подання заявки зареєстровані, але фактично не перебувають та не провадять свою господарську діяльність на тимчасово окупованій території України (Автономна Республіка Крим та м. Севастополь) або на територіях, які включені до переліку громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій, або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), затвердженого Мінреінтеграції;

   - які не мають заборгованості перед бюджетом;

   - які не провадять господарську діяльність на території Російської Федерації та Республіки Білорусь;

   - керівники та/або бенефіціарні власники яких не включені до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.

   На заявку накладається електронний підпис отримувача, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.

   Форму заявки затверджує Мінагрополітики.

   Відповідальність за достовірність відомостей, що містяться у заявці, несе отримувач.

   Бюджетні кошти надаються отримувачам:

   - бюджетної субсидії на одиницю оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення (1 гектар) для провадження сільськогосподарської діяльності - у розмірі 3100 гривень на 1 гектар, але не більше 372000 гривень для одного отримувача;

   - спеціальна бюджетна дотація за утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямів продуктивності надається на кожну корову, яка перебуває у власності отримувача, ідентифікована та зареєстрована відповідно до законодавства станом на дату подання заявки, - у розмірі 5300 гривень на одну корову, але не більше 530000 гривень для одного отримувача.

   Заявка на отримання бюджетних коштів подається програмними засобами Державного аграрного реєстру з 1 вересня поточного року.

   Граничний строк подання заявки до Державного аграрного реєстру - 15 листопада поточного року.

   За напрямом отримання бюджетної субсидії на одиницю оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення (1 гектар) для провадження сільськогосподарської діяльності отримувачем разом із заявкою програмними засобами Державного аграрного реєстру вносяться відомості про площі посівів сільськогосподарських культур та насаджень плодово-ягідних культур, хмелю і винограду.

   На даний час найбільш повторюваними помилками при подачі заявок на отримання дотації є відсутність електронного підпису заявника та невідповідність відомостей про утримуване поголів?я корів з відомостями з Єдиного державного реєстру тварин (електронної бази даних про ідентифікованих тварин, їх власників/утримувачів, господарства, переміщення, забій, утилізацію, загибель, падіж таких тварин) (далі –Реєстр тварин).

   Функціонування Реєстру тварин регулюється Законом України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин». Дія цього Закону поширюється на юридичних і фізичних осіб, що займаються розведенням та утриманням тварин. Об’єктом ідентифікації та реєстрації є сільськогосподарські тварини - велика рогата худоба, коні, свині, вівці, кози. Адміністратором Реєстру тварин є Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, яка проводить в установленому порядку ідентифікацію та реєстрацію тварин, здійснює оформлення та видачу ідентифікаційних документів (на місцях – районні управління Держпродспоживслужби). Для реєстрації ідентифікованої тварини у Реєстрі тварин власник/утримувач тварини подає Адміністратору Реєстру тварин заповнені реєстраційні документи на тварину. У разі прибуття/вибуття/переміщення тварин власник/утримувач тварини повинен повідомити Адміністратора Реєстру тварин. При невідповідност/відсутності даних Реєстру тварин відомостям, зазначеним у заявці на отримання дотації, заявка буде відхилена. На сьогодні є ще достатньо часу (прийом заявок триває до 15 листопада), щоб власники корів могли внести всі відомості про корів до Реєстру тварин.

   Кваліфікований сертифікат електронного підпису отримувач має можливість отримати через банківську установу.

   Оскільки згідно з Порядком право на отримання вказаної дотації мають фізичні особи, які здійснюють діяльність, пов’язану з веденням особистого селянського господарства на землях сільськогосподарського призначення від 1 гектара, утримують 3 і більше корів, прошу довести зазначену інформацію до відома мешканців ваших територіальних громад.

   Більше інформації за посиланнями:

https://www.dar.gov.ua

https://minagro.gov.ua/pidtrimka/finansova-pidtrimka-na-1-ga-ta-za-utrimannya-koriv

Держпідтримка АПК у 2022 році - Всеукраїнський Конгрес Фермерів


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь