ДО УВАГИ ОПІКУНІВ ТА ПІКЛУВАЛЬНИКІВ СТЕПАНІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

Дата: 13.08.2021 07:45

Служба у справах дітей Степанівської селищної ради нагадує опікунам та піклувальникам, проживаючим на території Степанівської селищної ради про необхідність своєчасного проходження щорічного медичного огляду ними особисто, та проходження 2 рази на рік медичного огляду дітьми, які виховуються в сім’ях опікунів та піклувальників.

Ч. 2 ст.34 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» передбачено, що обов’язкові медичні огляди всіх дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, мають здійснюватися двічі на рік. Також, відповідно до п. 47 постанови КМУ №866 від 24.09.2008 року опікуни та піклувальники щороку з моменту призначення зобов’язані подавати службі у справах дітей за місцем свого проживання (перебування) висновок про стан здоров’я опікуна, піклувальника, складений за формою згідно  додатку 5 вищевказаної постанови.

Бланки медичних висновків можна отримати в службі у справах дітей за місцем свого проживання.  Заповнені висновки про стан здоров’я опікуна (піклувальника) та підопічних дітей потрібно обов’язково надати службі у справах дітей Степанівської селищної ради за адресою:                  смт. Степанівка, вул. Центральна, буд. 5 або с. Косівщина, вул. Шкільна, буд. 18.

Звертаємо увагу, що у разі ненадання або не своєчасного надання вищевказаних документів, служба у справах дітей залишає за собою право відповідно до вимог діючого законодавства України як орган влади який здійснює контроль за станом утримання та виховання усіх категорій дітей на відповідній території, звертатися до органів поліції з клопотанням про притягнення опікунів (піклувальників) до адміністративної відповідальності за ст. 184 КУпАП «Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей».

Повторне або систематичне  не виконання опікуном (піклувальником) своїх обов’язків, може мати негативні наслідки в тому числі такі як постановка родини на облік сімей, які потрапили в складні життєві обставини та вирішення питання органом опіки та піклування або в судовому порядку про звільнення опікуна та піклувальника від обов’язків та вилучення дитини з родини.