Інформація щодо діяльності стаціонарних інтернатних установ

Дата: 05.08.2021 15:02

В системі органів соціального захисту населення області функціонують 12 інтернатних установ для осіб похилого віку, осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю: інтернатні заклади загального типу, психоневрологічні інтернати, дитячі будинки-інтернати.

В інтернатних установах надається послуга стаціонарного догляду.

Умови приймання

до комунальної установи Сумської обласної ради

Сумський геріатричний пансіонат для ветеранів війни та праці

1. До Установи приймаються:

громадяни, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», а також особи, яким до досягнення зазначеного пенсійного віку залишилося не більш як півтора року;

особи з інвалідністю віком від 18 років, які за станом здоров’я потребують стороннього догляду, соціально-побутового обслуговування, медичної допомоги та комплексу реабілітаційних заходів і яким згідно з висновком лікарської комісії не протипоказане перебування в інтернатному закладі.

До Установи на повне державне утримання безоплатно приймаються:

особи з інвалідністю І групи;

громадяни похилого віку, особи з інвалідністю ІІ—ІІІ груп, середньомісячний сукупний дохід яких становить менше двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб.

Громадяни похилого віку, особи з інвалідністю ІІ—ІІІ груп, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує два прожиткових мінімуми, але не перевищує чотирьох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб, влаштовуються до інтернату та отримують соціальні послуги з установленням диференційованої плати відповідно до законодавства.

Якщо середньомісячний сукупний дохід громадян похилого віку, осіб з інвалідністю ІІ—ІІІ груп перевищує чотири прожиткових мінімуми, такі особи влаштовуються до Установи за умови оплати послуг.

У разі отримання громадянами похилого віку та особами з інвалідністю соціальних послуг із установленням диференційованої плати або за умови оплати послуг, а також у разі отримання соціальних послуг денного догляду, підтриманого проживання (якщо Установа не забезпечує харчуванням) пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) та/або державна соціальна допомога виплачується їм у повному розмірі.

За наявності вільних місць до Установи можуть прийматися громадяни похилого віку, особи з інвалідністю, у яких є особи, які повинні забезпечувати їм догляд і допомогу за договором довічного утримання, спадковим договором, за умови оплати послуг.

2. До Установи приймаються особи, які:

мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною (Герої Соціалістичної Праці, Герої України та повні кавалери ордена Трудової Слави), є ветеранами війни, особами, на яких поширюється дія Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань»;

постраждали внаслідок збройного конфлікту, тимчасової окупації, надзвичайної ситуації техногенного чи природного характеру, нещасних випадків, а також внутрішньо переміщені особи;

постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та віднесені до категорій 1, 2 або 3 відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;

є ветеранами праці, самотніми громадянами похилого віку або самотніми особами з інвалідністю, членами сімей загиблих військовослужбовців;

потребують опіки та піклування, у тому числі під час вирішення питань про недієздатність чи обмеження цивільної дієздатності таких осіб.

3. Приймання до Установи проводиться згідно з путівкою, виданою особі, її законному представнику чи органу опіки та піклування (якщо опіку над підопічними здійснює орган опіки та піклування) Департаментом соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації відповідно до законодавства.

Для оформлення пакету документів для влаштування до стаціонарних установ заявнику необхідно звернутися з заявою до відділу соціального захисту населення Степанівської селищної ради або до комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Степанівської селищної ради за адресою: с. Косівщина, вул. Шкільна, 16А.

Попередньо за довідкою можна звернутися за телефоном:

(0542) 698-312, 0665341088.

Інформаційні картки соціальних послуг інтернатних установ