Про сервіси Пенсійного фонду України

Дата: 22.02.2021 09:06

З 01 липня 2020 року Пенсійний фонд України впровадив нову сервісну послугу — АВТОМАТИЧНЕ ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЇ. Це доступний до кожного громадянина України, який досяг повноліття, cepвic безконтактного призначення пенсій, який став лідером серед інших cepвiciв, запроваджених Пенсійним фондом України, особливо в період карантинних заходів.

Cepвic ”Автопризначення пенсій” дозволяє надати всю необхідну для призначення пенсій інформацію завчасно, у будь-який час, до настання віку, передбаченого статтею 26 Закону України ”Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, та провести перевірку наявних у Пенсійному фонді даних.

Як це працює?

Документи для призначення пенсії подаються особою за допомогою електронного цифрового підпису, отриманого від акредитованого центру сертифікації ключів (Державна податкова служба, банки тощо), через Веб-портал Пенсійного фонду України (portal.pfu.gov.ua) шляхом подання Анкети для автопризначення пенсії, додавання сканованих копій оригіналів документів та надання згоди на автоматичне призначення пенсії в особистому кабінеті громадянина.

Пенсія буде призначена автоматично при досягненні пенсійного віку i при цьому немає необхідності додатково звертатись до органів Пенсійного фонду. При цьому у територіальному органі ПФУ опрацюють документи особи, яка скористалась таким ceрвісом, розрахують найбільш вигідний варіант розміру пенсії з ycix наявних у ПФ даних, поінформують про дату набуття права на пенсію i дату призначення.

Окрім цього, спеціалісти відділу обслуговування громадян №1 запрошують мешканців громадян приймати участь у ”Школі майбутнього пенсіонера” шляхом спілкування через електронні засоби спілкування - платформи ”Zoom” або ”Skype” (за попередньою домовленістю). У школі громадяни отримають максимум корисної щодо cepвiciв ПФУ, питань пенсійного забезпечення тощо.