Офіційний сайт Степанівської селищної територіальної громади
Сумська область, Сумський район
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ЦНАП ІНФОРМУЄ!!!

Дата: 27.01.2021 16:03
Кількість переглядів: 221

Шановні громадяни!

Інформуємо Вас про те, що всі громадяни України, незалежно від місця реєстрації їх проживання, можуть оформити паспорт громадянина України та паспорт громадянина України для виїзду за кордон у нашому територіальному підрозділі за адресою: вул. Іллінська, 97 м.Суми, 1 поверх, будівля Сумської районної ради.

 

Загальна інформація про паспорт громадянина України

Паспорт громадянина України - це основний документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України. Кожен громадянин України, який досяг 14-річного віку, зобов’язаний отримати паспорт. Перші паспорта громадянина України у формі картки видаються терміном на 4 роки, а отже наразі настав час закінчення терміну паспортів, що вперше раніше отримували діти в 2016-2017рр., а відтак потрібно паспорт буде обміняти на новий, так як після закінчення терміну дії паспорт громадянина України втрачає свою юридичну силу і стає недійсним.

Важливо отримати паспорт громадянина України до 18 років, бо після настання 18 річного віку прийдеться пройти неприємну процедуру встановлення особи, а це витрати часу громадянина та працівників міграційної служби на збір та перевірку додаткових документів.

Пам’ятайте, що особа, яка досягла 14 років, повинна мати паспорт громадянина України, або, якщо вона є іноземцем чи особою без громадянства - посвідку на постійне проживання в Україні. Тому важливо батькам дітей, які мають різні громадянства, завчасно завітати до органів міграційної служби для оформлення всіх необхідних документів.  

 

Документи, які необхідні для оформлення паспорта громадянина України у формі картки

 

вперше після досягнення 14-річного віку  

 

 • свідоцтво про народження;
 • оригінали паспортів громадянина України обох батьків (у разі коли батьки чи один із батьків дитини на момент її народження були іноземцями або особами без громадянства – подається довідка про реєстрацію особи громадянином України, яка видається органами державної міграційної служби України);
 • довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для внутрішньо переміщених осіб);
 • документи, що підтверджують відомості для внесення додаткової змінної інформації до безконтактного електронного носія та у паспорт (за наявності таких документів):
 • про місце проживання - довідку органу реєстрації (додаток № 13) – видає сільська/міська рада за місцем реєстрації особи;
 • довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків (за наявності) або повідомлення про відмову від його прийняття. Необхідності отримувати вперше Довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків в податкових органах наразі НЕМАЄ ПОТРЕБИ, достатньо під час візиту до міграційної служби чи ЦНАПу при оформленні паспорта громадянина України вперше виявити бажання отримати РНОКПП;
 • паспорт громадянина України для виїзду за кордон (за наявністю);

Паспорт громадянина України вперше видається не пізніше ніж через 20 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети на його отримання.

При оформленні паспорта громадянина України ВПЕРШЕ адміністративний збір не стягується.

 

в разі обміну паспорту (зміна прізвища, непридатний до користування, в зв’язку з досягненням 25-, 45 - річного віку,

за бажанням у будь-який час)

 

 • паспорт громадянина України зразка 1994 року або паспорт громадянина України у формі картки;
 • про шлюб / розірвання шлюбу – свідоцтво про шлюб, свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили, або виданий компетентними органами іноземної держави документ, який згідно з її національним законодавством підтверджує відповідний факт;
 • про зміну імені – свідоцтво про зміну імені, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили, або виданий компетентними органами іноземної держави документ, який згідно з її національним законодавством підтверджує відповідний факт, з перекладом на українську мову, нотаріально завірений та легалізований відповідно до законодавства України;
 • довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків або повідомлення про відмову від його прийняття;
 • довідку органу реєстрації про місце проживання (додаток № 13) – в разі наявності паспорту громадянина України у формі картки;
 • квитанція про сплату адміністративних послуг (в разі втрати паспорта, або обміну його в зв’язку з пошкодженням додатково сплачується державне мито);
 • паспорт громадянина України для виїзду за кордон (за наявністю);

 

За обмін паспорта (зміна прізвища, закінчення терміну дії, неточність запису, досягнення 25, 45 річного віку) сума адміністративного збору - 363 гривень при оформленні за 20 робочих днів та 489 гривні - за 10 робочих днів. За оформлення замість втраченого або пошкодженого паспорту додатково до суми адміністративного збору також сплачується державне мито в сумі 34 грн.

Оплата здійснюється до початку оформлення паспорта громадянина України.

 

Навіщо проводиться обмін паспортів книжечок на паспорта, які мають безконтактні електронні носіх

Сьогодні паперові паспорти-книжечки замінюють пластикові ID-карти з безконтактним електронним носієм. У цій маленькій карті є вся необхідна інформація про людину,  і це безперечна перевага: назва держави, П.І.Б. українською та англійською мовами, стать, дата народження, місце народження, відцифроване зображення обличчя та підпис власника картки, номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі, ідентифікаційний код, номер ID-картки, дата видачі та закінчення терміну дії, код уповноваженого на видачу паспорта суб'єкта. Вся ця інформація вноситься також на спеціальний електронний чіп, яка може бути змінена (реєстрація місця проживання, сімейний стан). Варто зазначити, що ідентифікаційний код тепер можна внести в окремий рядок пластикової карти. Такі паспорти неможливо підробити, ними не зможе скористатися жодна інша особа, оскільки вони надійно захищені і є одними з кращих за якістю серед біометричних паспортів у багатьох країнах світу.

Переваги , які мають власники паспортів у формі ID картки, очевидні: ID картка видається на основі електронної бази даних Єдиного демографічного реєстру. Після одноразового проходження процедури ідентифікації оформлення паспорта громадянина України у формі ID картки у подальшому може здійснюватись незалежно від місця проживання.

Документ сучасного зразка більш зручний, компактний та зносостійкий, ніж паперовий аналог; безпосередньо на паспорт нанесений реєстраційний номер облікової картки платника податків.

На сьогодні є можливим одночасне оформлення першого паспорта та номера платника податків. Не потрібно двічі збирати документи – спочатку отримувати папірець з номером платника податків від Державної податкової служби, а потім з ним йти за оформленням паспорта. Процедура оформлення паспорту громадянина України для виїзду за кордон може бути виконана швидше, так як дані заявника вже внесені в Державний демографічний реєстр.

Необхідно зазначити, що власники ID паспорта можуть подорожувати без закордонного паспорту до Грузії та Турції і цей перелік буде розширюється. 

Оформляйте та користуйтеся перевагами ID паспорта.

 

З 1 березня 2020 року перетин кордону з Російської Федерацією громадян України здійснюється тільки на підставі паспорта громадянина України для виїзду за кордон (закордонного паспорта), при чому це стосуються, як дорослих так і дітей.

Необхідність таких змін зумовлена тим, що, за даними прикордонників, щороку зростає кількість випадків виявлення підробок внутрішніх паспортів та свідоцтв про народження.

 

Документи, які необхідні для оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон

Для оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон особа подає паспорт громадянина України (для осіб, що досягли 14-річного віку); свідоцтво про народження (для осіб до 14 років); довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків або повідомлення про відмову від його прийняття; документи, що підтверджують сплату адміністративного збору; паспорт для виїзду за кордон (за наявності); паспорт громадянина України одного з батьків (опікуна, піклувальника).

Паспорт громадянина України для виїзду за кордон оформляється незалежно від віку та реєстрації місця проживання, виготовлення документу за 20 робочих днів коштує 694 грн., а в разі його термінового оформлення протягом 7 робочих днів – 1046 грн. Оплата здійснюється до початку оформлення паспорта громадянина України.

 

В 2020 році Міністерством цифрової трансформації України разом з Державною міграційною службою України здійснено впровадження пілотного проекту в додаток Дія - цифрового паспорта громадянина України та цифрового паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Цифровий паспорт дозволять посвідчувати особу в таких випадках:

 • під час подорожей залізничним або повітряним транспортом у межах країни;
 • під час медичного обслуговування, банківських операцій;
 • під час отримання адміністративних, готельних, телекомунікаційних, бібліотечних послуг, а також на пошті;
 • для підтвердження особи на запит поліції та правоохоронних органів;
 • під час придбання товарів у магазині;
 • при вході до адміністративних будівель.

 

Зміни в законодавстві (що нас очікує)

 

2 серпня 2020 року урядовці підтримали проект Закону "Про паспорт громадянина України у формі книжечки" і відповідно до цього документа, планується поступове виведення паспортів-книжечок із обігу шляхом визнання їх недійсними при досягненні 25, 45 річного віку громадянами України, які мають паспорта зразка 1994 року.

 

За оформленням паспорту громадянина України у формі картки громадяни України та паспорту громадянина України для виїзду за кордон, громадяни України незалежно від місця реєстрації громадян, можуть звернутися за адресою:  м.Суми, вул.Іллінська, 97 будівля Сумської районної ради (біля центрального автовокзалу міста Суми):

 

Назва територіального підрозділу

Графік прийому громадян

Відділ «ЦНАП» виконавчого комітету Степанівської селищної ради

Тел. 0663704350

e-mail stepanivka.tsnap@ukr.net

понеділок – четвер з 9.00 – 17.15 год.

п’ятниця з 9.00 – 16.00 год.

Вихідні дні– субота, неділя

 

Чекаємо на Вас!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь