ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДПС У СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ!!!!

Дата: 13.01.2021 10:02

ПРЕСРЕЛІЗ

Олексій МАЗУРЕНКО: накопичення податкового боргу впливає як

на імідж платника, так і на подальше фінансування

програм соціально-економічного розвитку

Головне управління ДПС у Сумській області інформує, що станом на 21 грудня 2020 року  загальна сума податкового боргу на Сумщині склала 1,1 млрд гривень. За 2020 рік податковий борг було скорочено на 6,2 млрд гривень.

Кількість боржників юридичних осіб значно менша кількості фізичних осіб, хоча сума їх боргу, навпаки, значно вища. Так,  2,4 тисячі юридичних осіб заборгувала бюджетам 0,92 млрд грн, а майже 125 тис. фізичних осіб (ФОП та громадян)  - 0,11 млрд гривень.

Протягом 2020 року станом на сьогоднішній день вдалось забезпечити до зведеного бюджету 8,9 млрд гривень надходжень в рахунок погашення боргу.

Сума боргів зі сплати податків до бюджетів територіальних громад та місцевих бюджетів Сумщини станом на 21 грудня 2021 року складає 0,49 млрд гривень.

Це ті кошти, що місцеві громади могли б витратити на розвиток соціальної сфери та інфраструктури, проте вони втрачають таку можливість.

Незважаючи на проведення всього комплексу заходів, питання погашення боргів перед місцевими бюджетами , серед інших, залишається найбільш актуальним.

Звертаємо увагу боржників на те, що 10 грудня 2020 року набрав чинності Закон України від 04 грудня 2020 року № 1072 - ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Прийняті цим Законом зміни, спрямовані на підтримку платників податків, які зазнають суттєвих втрат внаслідок встановлених Урядом обмежувальних протиепідеміологічних заходів, недопущення виникнення та зростання податкового боргу.

Зокрема, змінами передбачено списання податкового боргу платникам податків у разі, якщо сукупний розмір боргу платника за всіма податками та зборами не перевищує 3 060 гривень.

Також можна відстрочити до 29 грудня 2021 року погашення податкового боргу платників податків – фізичних осіб, зокрема самозайнятих осіб, що в загальній сумі не перевищує 6 800 гривень.

Детальніше про законодавчі зміни за посилання https://cutt.ly/hjs6GG1

Щоб не опинитися в переліку на примусове стягнення, радимо усім боржникам терміново провести звірку та погасити заборгованість.

Інформацію з даного питання також можна отримати в управлінні по роботі з податковим  боргом Головного управління ДПС у Сумській області за телефоном (0542)770762.

Пресслужба ГУ ДПС у Сумській області