«Сумигаз» надає роз’яснення щодо перерахунку платежу за доставку газу

Дата: 11.12.2020 08:20

Кожен клієнт АТ «Сумигаз» у січні нового, 2021 року, отримає оновлену платіжку від газорозподільної компанії. Плата за доставку газу для кожного споживача буде залежати від замовленої потужності, що дорівнює обсягам його споживання у газовому році: з 01 жовтня 2019 по 30 вересня 2020. Усі споживачі газу можуть переглянути обсяг споживання за газовий рік у своїх особистих кабінетах 104.ua та квитанціях за жовтень.

Вартість послуги розподілу газу визначається у простий та прозорий спосіб для споживачів. А залежить лише від обсягу споживання кожного окремого домогосподарства, і її легко можна розрахувати самостійно.

«Оплата послуги розподілу газу в оселю здійснюється рівними частинами впродовж року. Наприклад, за попередні 12 місяців газового року, з 01 жовтня 2019 по 30 вересня 2020, ви спожили 120 кубічних метрів природного газу, то у календарному 2021 році щомісяця сплачуватимете вартість розподілу 10 кубічних метрів. Особливо зручним це є для споживачів, які мають автономне опалення. Хоча найбільше газу вони споживають взимку, проте мають змогу сплачувати за доставку газу рівними частинами щомісяця, зменшуючи навантаження на сімейний бюджет в зимовий період», - відзначає фінансовий директор АТ «Сумигаз» Світлана Рибальченко.

Для наступних категорій клієнтів НКРЕКП схвалила постанову, яка передбачає мінімальну плату:

-        нові споживачі та/або домогосподарства, що мають період споживання природного газу менший ніж дев'ять місяців;

-        домогосподарства, які тривалий час не користувались газом, в тому числі яким припинено розподіл газу шляхом опломбування, але вони не від’єднані від системи газопостачання і не подали заяву на розірвання договору на розподіл.

Для цих побутових споживачів встановлені фіксовані річні обсяги споживання:

-        39 куб. м - для домогосподарств з газовою плитою,

-        126 куб. м - для домогосподарств з плитою та газовою колонкою,

-        314 куб. м - для домогосподарств з автономним опаленням.

АТ «Сумигаз» звертає вашу увагу, що плата за розподіл газу не є якимось новим платежем. Ці кошти сплачувались споживачами завжди і були включені у вартість кубометру газу. І лише з початку 2020 року, у зв’язку з реформуванням ринку газу в Україні за європейськими стандартами, цю плату винесено в окрему квитанцію - як окрему послугу для кожного користувача газу.

Кошти, які надходять у вигляді плати за цю послугу, витрачаються на виробничу діяльність та оплату праці фахівців, які щодня підтримують належну і надійну роботу газових мереж – регулюють та підтримують тиск для подачі газу в оселі, реагують на аварійні виклики по телефону 104, ремонтують газопроводи та обладнання на них.