Запобігання сексуальної експлуатації дітей в інтернеті та насильства над дітьми

Дата: 13.10.2020 09:10

За даними світового огляду впливу пандемії коронавірусу на дітей в період карантину діти стали проводити на 80% більше часу онлайн, відтак значно почастішали випадки булінгу з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, а сексуальна експлуатація дітей в інтернеті збільшилась вдвічі. На жаль, в Україні такі випадки також почастішали.

Також під час карантинних обмежень зростає рівень стресу, особливо серед батьків новонароджених дітей. Це підвищує ризик вчинення насильства над дітьми. Проведене опитування серед батьків показало, що 5% батьків струшують свою дитину з метою її заспокоєння і взагалі не мають інформації про шкідливий вплив таких дій. Таке явище як «Синдром струшеної дитини» є фізичним та психологічним насильством щодо неї та призводить до ушкодження мозку, а в деяких випадках – має летальні наслідки.

В Україні відсутня офіційна статистика щодо кількості випадків струшування дітей та заподіяних внаслідок цього травм. Хоча на теренах нашої країни це теж дуже поширене явище.

З метою профілактики, захисту дітей від шантажу в цифровому просторі, сексуального насильства, експлуатації та запобіганню отриманню дітьми травм, просимо переглянути відеоролики «Stop Sexting» та «Припиніть струшувати дитину», що носить важливий соціально значимий характер.

ПОСИЛАННЯ: