ДО УВАГИ ГРОМАДЯН!! ЗМІНИ РЕЖИМУ ПОЇЗДОК ГРОМАДЯН УКРАЇНИ ДО РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ

Дата: 11.01.2020 09:01

Міністерство закордонних справ України інформуємо, що 18 грудня 2019 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №1056 «Про дію окремих положень міжнародних договорів України з Російською Федерацією».

Згідно з положеннями згаданої постанови, з 01 березня 2020 року скасовується можливість перетинання громадянами України державного  кордону  України  з Російською Федерацією на підставі паспорта громадянина України та свідоцтва про народження для дітей віком до 16 років.

Вищевказані зміни імплементуються українською стороною у рамках удосконалення процедури прикордонного контролю громадян України під час виїзду з території України до Російської Федерації з метою запобігання випадкам використання підробок паспорта громадянина України (у формі книжечки) та свідоцтва про народження з огляду  на низький ступінь захисту вказаних документів.

При цьому зазначаємо, що згідно з частиною четвертою статті 1 Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України», відповідно до якого громадянин України ні за яких підстав не може бути обмежений у праві на  в'їзд  в  Україну, громадяни України мають право на в’їзд на територію України з території РФ як за документами, дійсними для виїзду за кордон,  так i за паспортом громадянина  України та свідоцтвом про народження (для дітей до 16 років).

Разом з тим, з метою мінімізації ризиків виникнення ускладнень під час перетинання українсько-російського державного кордону з 01.03.2020, M3C рекомендує громадянам України, що проживають у прикордонних районах Луганської, Донецької, Сумської, Харківської та Чернігівської областей завчасно подбати про оформлення/обмін паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Основні сигнали

для проведення  інформаційно-роз’яснювальної роботи з громадськістю у контексті прийняття Урядом постанови Кабінету Міністрів України від 18.12.2019 № 1056 «Про дію окремих положень міжнародних договорів України з Російською Федерацією»:

• удосконалюються процедури прикордонного контролю громадян України під час виїзду з території України до РФ з метою запобігання випадкам використання підробок паспорта громадянина України (у формі книжечки) та свідоцтва про народження з огляду на низький ступінь захисту вказаних документів;
  • внутрішній паспорт та свідоцтво не містять відомості про особу латиницею, що не дозволяє автоматично зчитувати інформацію з документів під час прикордонного контролю та здійснювати безпомилкову перевірку щодо наявності обмежень на перетинання кордону згідно з дорученнями уповноважених державних органів та за базами Інтерполу;
  • відсутність фотокартки на свідоцтві про народження не дозволяє встановити йoгo приналежність конкретній дитині та створює загрозу незаконного вивезення дітей -громадян України;
  • зменшується час проходження прикордонного громадянина для перевірки даних особи відомості закордонних паспортів зчитуються спеціальними приладами;
  • у випадку втрати за кордоном закордонного паспорта закордонні дипломатичні установи України оперативно здійснюють ідентифікацію громадян у базах даних для оформлення нового паспортного документа (у разі втрати внутрішнього паспорта a6o свідоцтва про народження ідентифікація є тривалою та складною);
  • зміни стосуються лише режиму виїзду громадян України з території України в РФ. При в’їзді громадян України з території РФ на територію України Державна прикордонна служба України здійснюватиме безперешкодний пропуск громадяни України з внутрішніми паспортами та свідоцтвами про народження;
  • на території РФ функціонує 5 дипустанов України - Посольство в Москві, Генеральні консульства в Санкт-Петербурзі та Ростові-на-Дону, консульства в Єкатеринбургу та Новосибірську. Кожна з цих установ забезпечена усім належним устаткуванням для опрацювання звернень громадян України з питань оформлення закордонних паспортів;
  • громадянам України, що тимчасово перебувають на території РФ i документовані лише паспортом громадянина України (т. зв. «внутрішнім паспортом») рекомендовано використати своє перебування в Україні до 01 березня 2020 р. для оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон в територіальних підрозділах ДМС, ІДІАП, оскільки таке оформлення є більш швидким, ніж в ПУ та консульських установах.