Прес-реліз інформаційної сесії «Забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб»

Дата: 03.12.2019 15:48

Прес-реліз інформаційної сесії

«Забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб»

Дата/и проведення:      03.12.2019

Місце проведення:   м. Суми, Покровська 9/1

Сьогодні розпочався прийом заяв про намір отримати пільговий кредит на придбання житла від громадян - учасників проведення антитерористичної операції та/або операції Об’єднаних сил, внутрішньо переміщених осіб. Актуальне питання виявило неабиякий ажіотаж та необхідність проведення масштабної інформаційної кампанії щодо можливості участі у пільговому кредитуванні тож Сумське регіональне управління державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» та громадська приймальня Української Гельсінської спілки з прав людини оперативно провели інформаційну сесію де було вичерпано представлено усю необхідну інформацію.

Днями Урядом було затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання пільгового довгострокового державного кредиту внутрішньо переміщеним особам, учасникам проведення антитерористичної операції (АТО) та/або учасникам проведення операції Об’єднаних сил (ООС) на придбання житла. Цей Порядок передбачає, що для надання кредитів внутрішньо переміщеним особам та учасникам АТО (ООС) буде спрямовано по 100 млн грн. Строк кредитування - до 20 років, відсоткова ставка - 3% річних.

Про нюанси програми розповів сьогодні на інформаційній сесії «Забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб» Володимир Братушка, директор Сумського регіонального управління державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву». До участі були запрошені представники спільноти ВПО, учасники проведення АТО (ОСС) соціальної служби, Департаментів (міського та обласного) соціального захисту населення, Регіонального центру з надання правої допомоги.  В ході заходу учасники мали змогу:

- отримати необхідну інформацію щодо того, чи мають вони право на отримання кредиту;

- дізнатися про умови отримання кредиту;

- ознайомитися з переліком документів, які необхідно подати до регіонального управління для отримання кредиту.

Звертаємо увагу зацікавлених осіб в отриманні пільгового довгострокового державного кредиту на придбання житла:

заяви про намір отримати кредит та анкети кандидата на отримання кредиту та членів його родини можуть бути подані до регіональних управлінь Держмолодьжитла або ж можуть бути надіслані засобами поштового або електронного зв’язку (чіткі скан-копії заповнених та підписаних документів).

Заяви про намір отримати кредит можуть бути подані до будь-якого регіонального управління Держмолодьжитла (не залежно від місця реєстрації громадянина).

Заяви про намір отримати кредит можуть бути подані до будь-якого регіонального управління Держмолодьжитла в робочий час з 09.00 год. до 18.00 год..

Моментом подання заяви про намір отримати кредит є час та дата фактичного подання (в електронному або паперовому вигляді) такої заяви. Заяви, які надійшли в не робочий час/день, вважаються поданими у наступний робочий день.

Прийняття заяв про намір отримати кредит буде припинено 05 грудня 2019 року

о 18.00 год.

Детально про об’єкти та умови отримання можна дізнатись за посиланням:

У разі виникнення питань щодо подання та/або реєстрації заяви про намір отримати кредит на придбання житла громадян - учасників проведення антитерористичної операції та/або операції Об’єднаних сил, внутрішньо переміщених осіб, можна звертатися за такими контактами в Сумах: (0542) 77-02-72 (бухгалтерія, керівництво), (0542) 77-87-81 (консультаційно – кредитний відділ), електронна адреса: sumy.18@molod-kredit.gov.uaм.

Сумське регіональне управління державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» знаходиться за адресою: м. Суми, вул. Шишкарівська, 9 (4 поверх).

Отримати додаткову юридичну консультацію можна за телефоном:

095 354 98 88 або особисто за адресою громадської приймальні #УГСПЛ: м. Суми, вул. Бєлінського 2, оф. 4.

Громадська приймальня УГСПЛ працює в рамках Програми «Права людини в дії», яка впроваджується Українською Гельсінською спілкою з прав людини за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).